نوشته ها و مقالات

مزایای کلیدی تحول دیجیتال چیست؟

فرآیند تحول دیجیتال به کارگیری قابلیت های فناوری دیجیتال برای بهبود رویه های عملیاتی است. سازمان ها با مرور فرآیندهای موجود و به روزرسانی و تلفیق آنها با فناوری دیجیتال، بهترین فرصت پایدار ماندن را در دنیای تغییرات سریع فناوری و نوآوری برای خود فراهم می کنند.

شرکت هایی که می خواهند در دنیای مدرن امروز که فناوری هر روز در حال تغییر و پیشرفت است، موفق شوند، باید بعد از پاسخ به سوال «تحول دیجیتال چیست؟»

اهمیت آن را برای خود مشخص کنند. آنها باید فرآیندهای خود را انطباق و تغییر دهند، تا بتوانند برای آینده باشند.

سازمان ها باید یاد بگیرند وضع موجود را به چالش بکشند، آزمایش کنند و خارج از چارچوب فکر کنند.

افزایش رضایت مشتری

از یک طرف، مشتریان خدمات شخصی سازی شده ای می خواهند که نیازهای فردی آنها را برآورده کند.

از سوی دیگر، می خواهند همه چیز به طور خودکار اتفاق بیفتد و نمی خواهند برای انجام کارهایی مانند دسترسی، به‌روزرسانی، یا غیرفعال و فعال کردن مجدد نرم افزارها با انسان سر و کار داشته باشند.

یکی از واضح ترین مزیت های دیجیتالی سازی در تجارت این است که می توانید ابزارها و استراتژی های دیجیتال قوی را پیاده سازی کنید مانند اصلاح مجوز در هر مکان یا هر صنعت و فرآیندهای خودکار. این فرآیندهای دیجیتالی به طور مستقیم منجر به افزایش رضایت مشتری می شود.

مزایای کلیدی تحول دیجیتال چیست؟ | مجموعه نوآوری باز کوشا

بینش های مبتنی بر داده

یکی از مهم ترین مزایای تحول دیجیتال این است که کسب و کار شما قادر به جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده هایی است که می توانید آنها را به راهکارهای عملی و درآمدزا تبدیل کنید.

در گذشته، داده های شما در چند پلتفرم مجزا پراکنده بود، یا حتی ممکن بود اصلا داده ها را جمع آوری و استفاده نکرده باشید.

دگرگونی های دیجیتال جمع آوری داده های قوی، ذخیره سازی متمرکز داده ها و ایجاد ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل و تبدیل داده ها به اطلاعاتی را که تصمیم گیری آگاهانه شرکتی را ارتقا می بخشد ممکن می سازد.

افزایش درآمد از نرم افزار

در سال 2015، ناتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در کنفرانس سالانه همگرایی مایکروسافت به رهبران تجاری و صنعتی حاضر نگاه کرد و گفت: «هر شرکت یک شرکت نرم افزاری است.

در گذشته، نرم افزارمحوری به سختی قابل درک بود. امروزه همه رهبران کسب وکار می دانند که باید از رویکرد محصول محور به رویکرد نرم افزارمحور تغییر جهت دهند و کسب درآمد نرم افزاری بهترین بازگشت سرمایه را به کسب و کارها می دهد.

با این حال، بسیاری از شرکت ها در سکوی پرتاب متوقف شده اند، زیرا نمی دانند چگونه موتورهای کسب درآمد نرم افزاری را روشن کنند. دگرگونی دیجیتال امکان کسب درآمد از نرم افزار را فراهم می کند.

از یک راه حل مدیریت نرم افزار مانند Sentinel برای ایجاد یک چارچوب دیجیتال برای تغییر نرم افزار شرکت خود استفاده کنید.

چارچوب دیجیتال به شما کمک می کند جریان های درآمدی جدید را پیدا کنید، مجوزهای نرم افزاری ایجاد کنید، از مجوزهای خود محافظت کنید، با مشتریان خود تعامل داشته باشید و به داده های حیاتی کسب و کار دسترسی پیدا کنید.

فعال سازی تجربه کاربری با کیفیت بالا

شرکت های موفق می دانند که فقط محصولات را ارائه نمی کنند، بلکه تجربیاتی نیز ارائه می دهند.

دگرگونی دیجیتال تجربه های زیبا و بدون دردسری را ممکن می سازد که وابسته به خودکارسازی، هوش مصنوعی و ابزارهای خودخدمت رسان است. با ارائه تجربه کاربری بدون اصطکاک به مشتریان ثابت کنید که بر تحول دیجیتال تسلط داشته اید.

تشویق همکاری و بهبود ارتباطات

برای هدایت نوآوری و خروجی، باید یک پلتفرم دیجیتال داشته باشید که ارتباطات و همکاری را در تمام بخش های داخلی ارتقا دهد.

دگرگونی دیجیتال کندی در ارتباطات از راه دور و تبادل اطلاعات، از دست رفتن اطلاعات و به اشتراک گذاری ایده های ناکارآمد را حذف می کند.

هنگامی که ارتباطات داخلی کسب و کار خود را دیجیتالی می کنید، بهره‌وری، مسئولیت پذیری و خلاقیت را افزایش می دهید و مزیت لازم برای پیشی گرفتن از رقبا را به دست خواهید آورد.

ارتقای چابکی

براساس یک نظرسنجی مک کینزی در سال 2017، تنها 8 درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند اگر صنعت آنها به دیجیتالی شدن با روند و سرعت فعلی خود ادامه دهد، مدل کسب و کار فعلی آنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود.

این به آن معناست که 92 درصد از کسب و کارها این واقعیت را می دانند که توانایی تغییر و انعطاف پذیری کلید زنده ماندن در دوره تحول دیجیتال است.

محصولات در حال تغییر هستند، جریان های درآمد قابل اعتماد قبلی در حال خشک شدن هستند و تقاضاهای مشتریان کاملا متفاوت از چند سال قبل است.

با قدرت ناشی از یک محیط کسب و کار دیجیتال، شرکت شما قادر خواهد بود چالش ها را پیش بینی کند و راه حل هایی پیشگیرانه ارائه دهد تا بتوانید برای سال های آینده کسب و کار را حفظ کنید.

محدود کردن خطای انسانی

مزیت غیرقابل انکار دیجیتالی شدن این است که فرآیندهای دیجیتال با حذف زمان بر ورود دستی داده ها و ناکارآمدی های انسانی، خطاها را متوقف می کنند.

فرآیندهای دیجیتال ذاتا روان تر و کم خطرتر از هر فرآیندی است که شامل انسان های مستعد خطا می شود.

افزایش تعالی سازمانی

یک عامل مهم در یک تحول دیجیتال موفق، جذب گسترده سازمان است. شما باید یک فرهنگ سازمانی ایجاد کنید که در آن برای همه روشن باشد که نهایتا مزایای دیجیتال شدن را خواهند دید.

برای جذب کارکنان، روی آموزش دیجیتالی کارمندان خود سرمایه گذاری کنید، در وبینارها و کنفرانس ها شرکت کنید و کارمندان خود را به دوره هایی بفرستید که مجموعه مهارت های آنها را به روز می کند.

کارکنان خوب بزرگ ترین دارایی شما هستند، بنابراین سرمایه گذاری در رشد آنها را دست کم نگیرید.

امکان رشد دیجیتال در آینده

تحول دیجیتال اقدام اولیه ای است که زمینه را برای پیشرفت های آتی فراهم می کند. بدون سرمایه گذاری در تحول دیجیتال، شرکت شما به سرعت منسوخ می شود.

در چند سال گذشته، شاهد ورشکستگی غول های صنعتی مانند Blockbuster، Toys R Us و Kodak بوده ایم. چرا؟ زیرا آنها در تحول دیجیتال شکست خوردند.

تحول دیجیتال اختیاری نیست، لازمه یک تجارت پر رونق است. برای زنده ماندن از سونامی دیجیتالی که جهان را در برگرفته است، باید گام هایی برای تحول بردارید.

مجتمع نوآوری باز کوشا از علاقمندان و ایده پردازان که طرح یا ایده ای در حوزه نوآوری و فناوری در هر زمینه ای دارند دعوت می کند تا در رویدادها و مسابقات فناوری و نواوری ما شرکت نمایید.

یک نظر در “مزایای کلیدی تحول دیجیتال چیست؟

  1. ممنونم از بابت مطالب خوب و مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *