وبلاگ

جشنواره تولیدات رسانه ای کیش، کیمیای ایران

پلتفرم نوآری باز کوشا | جشنواره تولیدات رسانه ای کیش، کیمیای ایران

فراخوان ارسال آثار نخستین جشنواره رسانه‌ای کیش آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، دبیر جشنواره کیش کیمیای ایران با اعلام اینکه مهلت ارسال آثار این جشنواره  تا ۲۷ اردیبهشت ادامه دارد، گفت: پس از مراحل انتخاب و داوری آثار، اسامی برگزیدگان نهایی این جشنواره ۱۷ مرداد و همزمان با روزخبرنگار اعلام خواهدشد.

سیدعلیرضا علوی رضوی، افزود: برای نفرات اول هر بخش ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدی و تندیس جشنواره، نفرات دوم ۵ میلیون تومان و نفرات سوم ۳ میلیون تومان جایزه نقدی درنظرگرفته شده است و جایزه ویژه هیات داوران نیز ۱۵ میلیون تومان است.

وی در خصوص اهداف این جشنواره گفت: تقدیر از آثار برتر، درخشان و تاثیرگذار تولیدکنندگان محتوا در رسانه‌های ازتباط جمعی، ترغیب و تشویق به تولید آثار ماندگار و جذاب رسانه‌ای برای استفاده افکار عموم، تقویت جایگاه کیش به عنوان برند ملی و بین المللی گردشگری و تقویت امید و نشاط در اطلاع رسانی عمومی از کیش از اهداف برگزاری جشنواره “کیش کیمیای ایران” است.

دبیر جشنواره کیش کیمیای ایران افزود: گستره و قلمرو نخستین جشنواره سراسری کیش و رسانه، شهر‌ها و استان‌های کشوراست و تمامی رسانه‌های فعال، روزنامه نگاران، خبرنگاران، عکاسان و سایر علاقمندان می‌توانند آثار خود را در یکی از بخش‌های رسانه‌های سراسری، رسانه‌های بومی، شبکه‌های اجتماعی و بخش شهروند خبرنگار به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: در ساختار شورای سیاستگذاری و هیات داوران از حضور چهره‌های شناخته شده و صاحب نظران بهره مند خواهیم شد و در نهایت از برگزیدگان همزمان با روز خبرنگار تجلیل می‌شود.

علوی گفت: گردشگری و محیط زیست، توسعه، سرمایه‌گذاری و فرصت‌های اقتصادی، صنعت و نوآوری، معماری، توسعه و عمران مدیریت شهری و آبادانی از محور‌ها و مضامینی است که برای ارسال آثار نوشتاری، تصویری و چند رسانه‌ای مورد تاکید و نظر است.

دبیر جشنواره افزود: در کنار برگزاری رویداد و با هدف تقویت توانمندی فعالان رسانه‌ای کیش، کارگاه‌های آموزشی خبر، عکس، گزارش و مصاحبه، چند رسانه‌ای و روزنامه نگاری آنلاین برگزار خواهد شد.

آثاری می‌توانند در جشنواره شرکت کنند و از اول اردیبهشت ۱۳۹۶ تا اول اردیبهشت ۱۴۰۰ با موضوعات جشنواره و رشته‌های اعلامی تولید و منتشر شده باشند. تکمیل فرم نام نویسی در سامانه برای هر شرکت‌کننده الزامی است و هر شرکت‌کننده تنها می‌تواند در ۲ بخش، حداکثر ۲ اثر را به سامانه جشنواره به آدرس festival.kish.ir ارسال کند.

پس از ارزیابی اولیه هیأت انتخاب، آثار راه‌یافته به مرحله داوری در سامانه جشنواره اطلاع‌رسانی خواهد شد. فایل‌های مکتوب شامل گزارش ها، اخبار و محتوای خبری تولیدی در قالب آثار مکتوب می‌بایست به صورت فایل pdf و یا نوشتاری word ارسال شود. فایل‌های عکس نیز می‌بایست با پسوند TIFF یا JPG و با وضوح ۳۰۰DPI و حداقل در ابعاد ۲۵*۲۰ در سامانه بارگذاری شود. آثار ویدئویی ساخته شده نیز باید با پسوند H.۲۶۵) MP۴) و (H.۲۶۴) کیفیت ۴۸۰p. ارسال شود. فایل‌های صوتی شامل گزارش، اخبار و محتوای صوتی هم تنها با فرمت mp۳ مورد قبول می‌باشد.

حداکثر حجم هر اثر جهت بارگزاری در سامانه ۱۰ مگابایت می‌باشد.

پلتفرم نوآری باز کوشا | جشنواره تولیدات رسانه ای کیش، کیمیای ایران

پس از اعلام راه‌یابی به مرحله داوری، ارائه نسخه اصل و یا چاپی اثر ضروری است و نسخه با کیفیت آثار ویدئویی و تصویری بایستی بر روی لوح فشرده، به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال شود. برای آثار بدون نام صاحب اثر، یا آثاری که با نام مستعار چاپ شده باشند، در مرحله نهایی داوری، ارسال تاییده با امضای مدیر مسئول و مدیر رسانه الزامی است.

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از علاقمندان به شرکت در مسابقات ایده یابی دعوت می کند تا در مسابقات فناوری و نوآوری ما شرکت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است