فراخوان ها

فراخوان ثبت نام در رويداد تيكاف با هدف تجاری سازی ايده های نو

به گزارش2خبرگزاری صدا و سیمای استان تهران2،2احمد عسگری گفت:2طرح تیکاف با هدف کوتاه کردن مسیر تجاری‌سازی ایده و کاهش هزینه‌های آن برای افراد صاحب ایده‌های نوآورانه و طرح‌های فناورانه و علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب و کار اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح را پارک فناوری پردیس با همکاری شبکه نوآوری و فناوری ایران و حمایت مادی و معنوی «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» و «بنیاد ملی نخبگان» برگزار می‌کند افزود:2هدف طرح تیکاف، کوتاه‌تر و کم‌هزینه‌تر کردن مسیر تجاری‌سازی ایده است و به مخاطبان این طرح که افراد صاحب ایده و طرح هستند، خدمات حمایتی از قبیل مشاوره تخصصی، راهبری، مهارت آموزی و آموزش و شبکه‌سازی در مسیر تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و فناورانه و در یک جمله خدمات دورره شکل‌دهی -جهت تیم سازی و رسیدن به محصول یا خدمت نهایی-، ارائه می‌شود.

عسگری گفت: ایجاد نسخه تجاری‌سازی طرح ؛ ایده متناسب هر فرد، شناخت فضای بازار و رقبای مرتبط با طرح یا ایده، اصلاح دیدگاه هر فرد صاحب ایده نسبت به کارآفرینی و نگاه دقیق‌تر به این موضوع، آشنایی با ابزار‌های حمایتی جهت پیشبرد طرح، آماده سازی و اتصال به نهاد‌های حمایتی فناوری و نوآوری، ایجاد شناخت نسبت به موانع پیش رو برای تجاری کردن ایده بخشی از خروجی مورد انتظار برای مخاطبان این طرح است.
مدیرکل اداره سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری پارک، درباره زمان اجرای این طرح بیان داشت: تیکاف یک برنامه ۳ تا ۵ ماهه است که ثبت نام در این طرح در وبسایت Irantakeoff.Ir از تاریخ ۲ آذر تا2 ۱۹ آذر ۹۹ انجام می‌شود.
لازم به ذکر است، با توجه به شیوع ویروس کرونا، کلیه بخش‌های تیکاف از جمله جلسات، مشاوره‌ها، ارزیابی‌ها، آموزش‌ها، تمرین‌ها و کارگاه‌ها از طریق بستر یکپارچه تیکاف به صورت آنلاین برگزار می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست. البته در صورت کاهش موج ابتلا به کرونا، برخی جلسات به صورت حضوری و در مناطق مختلف کشور برگزار خواهد شد.
در اجرای تیکاف، از ظرفیت‌های شتاب دهنده‌ها از جمله «هم‌آوا» و شرکت‌های خدمات تخصصی از جمله «تکچی» به عنوان مجری استفاده شده است.
علاقه‌مندان به شرکت در طرح تیکاف می‌توانند برای اطلاع از جزئیات بیشتر این طرح و ثبت در آن، به وبسایت‌های Irantakeoff.Ir یا Takeoff.tinet.ir مراجعه یا با شماره ۷۶۲۵۰۰۵۰ -۰۲۱ تماس حاصل کنند.

منبع خبر:2خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *