وبلاگ

فراخوان ثبت نام در رويداد تيكاف با هدف تجاری سازی ايده های نو

به گزارش2خبرگزاری صدا و سیمای استان تهران2،2احمد عسگری گفت:2طرح تیکاف با هدف کوتاه کردن مسیر تجاری‌سازی ایده و کاهش هزینه‌های آن برای افراد صاحب ایده‌های نوآورانه و طرح‌های فناورانه و علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب و کار اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح را پارک فناوری پردیس با همکاری شبکه نوآوری و فناوری ایران و حمایت مادی و معنوی «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» و «بنیاد ملی نخبگان» برگزار می‌کند افزود:2هدف طرح تیکاف، کوتاه‌تر و کم‌هزینه‌تر کردن مسیر تجاری‌سازی ایده است و به مخاطبان این طرح که افراد صاحب ایده و طرح هستند، خدمات حمایتی از قبیل مشاوره تخصصی، راهبری، مهارت آموزی و آموزش و شبکه‌سازی در مسیر تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و فناورانه و در یک جمله خدمات دورره شکل‌دهی -جهت تیم سازی و رسیدن به محصول یا خدمت نهایی-، ارائه می‌شود.

عسگری گفت: ایجاد نسخه تجاری‌سازی طرح ؛ ایده متناسب هر فرد، شناخت فضای بازار و رقبای مرتبط با طرح یا ایده، اصلاح دیدگاه هر فرد صاحب ایده نسبت به کارآفرینی و نگاه دقیق‌تر به این موضوع، آشنایی با ابزار‌های حمایتی جهت پیشبرد طرح، آماده سازی و اتصال به نهاد‌های حمایتی فناوری و نوآوری، ایجاد شناخت نسبت به موانع پیش رو برای تجاری کردن ایده بخشی از خروجی مورد انتظار برای مخاطبان این طرح است.
مدیرکل اداره سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری پارک، درباره زمان اجرای این طرح بیان داشت: تیکاف یک برنامه ۳ تا ۵ ماهه است که ثبت نام در این طرح در وبسایت Irantakeoff.Ir از تاریخ ۲ آذر تا2 ۱۹ آذر ۹۹ انجام می‌شود.
لازم به ذکر است، با توجه به شیوع ویروس کرونا، کلیه بخش‌های تیکاف از جمله جلسات، مشاوره‌ها، ارزیابی‌ها، آموزش‌ها، تمرین‌ها و کارگاه‌ها از طریق بستر یکپارچه تیکاف به صورت آنلاین برگزار می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست. البته در صورت کاهش موج ابتلا به کرونا، برخی جلسات به صورت حضوری و در مناطق مختلف کشور برگزار خواهد شد.
در اجرای تیکاف، از ظرفیت‌های شتاب دهنده‌ها از جمله «هم‌آوا» و شرکت‌های خدمات تخصصی از جمله «تکچی» به عنوان مجری استفاده شده است.
علاقه‌مندان به شرکت در طرح تیکاف می‌توانند برای اطلاع از جزئیات بیشتر این طرح و ثبت در آن، به وبسایت‌های Irantakeoff.Ir یا Takeoff.tinet.ir مراجعه یا با شماره ۷۶۲۵۰۰۵۰ -۰۲۱ تماس حاصل کنند.

منبع خبر:2خبرگزاری صدا و سیما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است