وبلاگ

فراخوان جشنواره ملی تئاتر مونولوگ نیایش در شیراز

پلتفرم نوآری باز کوشا | فراخوان جشنواره ملی تئاتر مونولوگ نیایش در شیراز

به منظور استفاده از ظرفیت هنر، به ویژه هنر فاخر و تأثیرگذار تئاتر در القای مفاهیم معنوی به‌ویژه نماز و تشویق هنرمندان به خلق آثار و تولیدات فاخر هنری در این زمینه، جشنواره تئاتر مونولوگ نیایش برگزار می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: برای استفاده از ظرفیت هنر، به ویژه هنر فاخر و تأثیرگذار تئاتر در القای مفاهیم معنوی به‌ویژه نماز و تشویق هنرمندان به خلق آثار و تولیدات فاخر هنری در این زمینه، جشنواره تئاتر مونولوگ نیایش برگزار می‌شود.

فرزاد صدری با بیان اینکه محور‌های موضوعی این جشنواره که صرفاً در ژانر مونولوگ برگزار می‌شود «نماز، نیایش و معنویت» است، گفت: کارگردانان و بازیگران سراسر کشور می‌توانند تا پایان وقت اداری ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ نسبت به ارسال مدارک درخواستی جشنواره اقدام کنند.

او با بیان این مطلب که پذیرش آثار در جشنواره با توجه به اهداف آن به کیفیت، خلاقیت و نوآوری نمایش‌ها و ارتباط با محور‌های جشنواره بستگی دارد، گفت: آثاری که به اجرای عمومی درآمده باشند یا پیش‌تر در جشنواره‌های تئاتر شرکت کرده باشند، نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

به گفته صدری، رتبه‌های برتر در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری زن، بازیگری مرد با جایزه ۱۵ میلیون ریالی در آیین پایانی این جشنواره معرفی خواهند شد.

او ادامه داد: همچنین در هر بخش دارندگان رتبه‌های دوم و سوم به ترتیب جوایز ۱۰ و ۷میلیون ریالی دریافت می‌کنند. در صورت صلاحدیدِ هیأت داوران، جوایز نفرات شایستة تقدیر ۵ میلیون ریال خواهد بود.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: اثر منتخب هیأت داوران نیز علاوه بر دریافت جایزه ۲میلیون ریالی، در صورت فراهم شدن شرایط برای اجرای عمومی به شیراز دعوت می‌شود.

صدری تاکید کرد: هنرمندان باید یک نسخه از نمایشنامه و یک حلقه لوح فشرده فیلم ضبط شده از اجرای نمایش مونولوگ را به نشانی دبیرخانه و همچنین نمایشنامه در قالب فایل Word به نشانی الکترونیکی niayeshtheaterfestival@gmail.com ارسال کنند.

معاون سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: ارسال یک قطعه عکس کارگردان به صورت فایل JPEG و خلاصه سوابق وی حد اکثر در ۱۰۰ کلمه در فایل Word و ارسال چند عکس با کیفیت از اجرای نمایش به نشانی پست الکترونیکی جشنواره ضروری است.

پلتفرم نوآری باز کوشا | فراخوان جشنواره ملی تئاتر مونولوگ نیایش در شیراز

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از علاقمندان به شرکت در مسابقات ایده یابی دعوت می کند تا در مسابقات فناوری و نوآوری ما شرکت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است