وبلاگ

فراخوان مشارکت در اکتساب فناوری طراحی و ساخت ربات برداشت فلفل دلمه‌ای رنگی

فراخوان مشارکت در اکتساب فناوری طراحی و ساخت ربات برداشت فلفل دلمه‌ای رنگی

کشاورزی به روش سنتی دارای محدودیت‌های بسیاری در حوزه برداشت محصولات است که از جمله آن می‌توان به اتلاف درصد زیادی از محصولات به دلیل عدم برداشت در زمان مناسب اشاره کرد.

در حال حاضر تحقیقات زیادی برای افزایش کاربرد ربات‌ها در صنعت کشاورزی انجام شده است به طوری که برداشت میوه و محصولات کشاورزی پیشرفت قابل توجهی نسبت به سایر حوزه‌ها داشته است. هدف این طرح پیشنهادی طراحی یک ربات جهت برداشت فلفل دلمه‌ای رنگی گلخانه‌‌ای مبتنی بر پردازش تصویر است.

به منظور دستیابی به این محصول لازم است که در مرحله اول یک ربات بازو طراحی و ساخته شود. گام بعدی طراحی و ساخت عملگر نهایی مناسب جهت برداشت فلفل‌های دلمه‌ای گلخانه‌ای و نصب آن روی ربات بازو است. در ادامه با بهره‌گیری از الگوریتم‌های پردازش تصویر، موقعیت دقیق میوه‌های رسیده شناسایی ‌شده و توسط عملگر نهایی برداشت می‌شوند.

به همین منظور با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به پیشنهاد یک تیم پژوهشی از دانشگاه صنعتی شریف فراخوان مشارکت در اکتساب فناوری طراحی و ساخت ربات برداشت فلفل دلمه‌ای رنگی منتشر شد.

اعلام آمادگی برای مشارکت در اکتساب فناوری حاصل از این فراخوان تحقیقاتی و ارائه درخواست تنها برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های دانش‌بنیان مجاز است.

همچنین درخواستی که بیشترین تناسب را با الزامات این اکتساب فناوری داشته باشد، انتخاب و به عنوان مشارکت‌کننده برای مذاکرات تکمیلی به هسته پژوهشی متقاضی معرفی خواهد شد.

فراخوان مشارکت در اکتساب فناوری طراحی و ساخت ربات برداشت فلفل دلمه‌ای رنگی

گروه‌های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راه‌حل و مشارکت در این حوزه باید تا 6 شهریور ماه 1401 پروپوزال و پیشنهادهای خود را به صورت یک پوشه Word  از طریق سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant  ارسال کنند و جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارگزاری بومرنگ به شماره تماس‌ 02166533864 و 66539734 تماس بگیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به شبکه خدمات نوآوری بومرنگ مراجعه نمایید

پلتفرم نوآوری باز کوشا از همه علاقمندان به مسابقات ایده یابی دعوت می نماید تا در مسابقات نوآوری و فناوری کوشا شرکت نمایند

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است