اخبار

نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار یزد

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

آغاز بکار نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار یزد در پارک علم و فناوری یزد

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری ایسنا «محمدعلی طالبی» استاندار یزد در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات همه كساني كه با وجود محدوديت ها و موانعي كه به واسطه شيوع ويروس كرونا وجود داشت، توانستند هفته پرباري را رقم بزنند، گفت: از پارک علم و فناوری یزد، دانشگاه يزد و همه دستگاه هايي كه در اين مسير همراه بوده و فعاليت هاي خوبي را سامان دادند و شركت هاي بخش خصوصي كه در برنامه هاي متنوع اين هفته، به ويژه در بحث نمايشگاه هاي مجازي كارهاي شايسته اي را انجام دادند، تشكر مي كنم.

وي با اشاره به برگزاري نمايشگاه امسال به صورت مجازي، گفت: با توجه به اين كه سال هاي گذشته نمايشگاه را به صورت حضوري داشتيم و شنونده مشكلات شركت هاي فناور و پيگيري آن در سيستم استانداري بوديم، امسال نيز از آنها مي خواهيم اين ارتباط را قطع نكرده و مسائل و مشكلات خود را به صورت مكتوب به استانداري ارسال كنند.

استاندار تصريح كرد: اگر دوستان و نمايندگان بخش خصوصي و شركت هايي كه در اين نمايشگاه حضور دارند، نكاتي را مد نظر دارند كه ما مي توانيم در مسير فعاليت هاي خود در استان دنبال كنيم و پيشنهادات و طرح هايي دارند كه نيازمند حمايت و همراهي دستگاه هاي مختلف دولتي در استان است، حتماً به اطلاع ما برسانند.

«محمدمهدي لطفي» رئيس پارك علم و فناوري يزد نيز در اين مراسم با اشاره به برگزاري نمايشگاه امسال به صورت مجازي به دليل شيوع ويروس كرونا در كشور، گفت: نرم افزاري براي برگزاري نمايشگاه به صورت مجازي توسط پارك تهيه شد و ما مي خواهيم در صورت موافقت مسئولان، اين نمايشگاه را به صورت دائمي كرده و حضور دستگاه ها و شركت ها و بارگذاري محصولات آنها را در طول سال ادامه بدهيم.

وي با اشاره به حضور بيش از 100 غرفه از جمله شركت هاي دانش بنيان، دستگاه هاي اجرايي، دانشگاه ها و صنايع در نمايشگاه امسال، گفت: به جهت ظرفيت استفاده از فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي فرصت انجام تبليغات گسترده تر براي ما فراهم شد به طوري كه آمار شركت كنندگان در نمايشگاه نسبت به سال هاي قبل كه به صورت فيزيكي برگزار مي شد، افزايش داشته است.

به گزارش ايسنا و به نقل از روابط عمومي پارك علم و فناوري يزد، در ادامه مراسم از غرفه شركت هاي درخشان صنعت، سرآيند افكار نو، پارس زيگماد يزد و كمندافزار آريا به صورت مجازي بازديد صورت گرفت و مديران عامل شركت ها توضيحاتي در مورد فعاليت شركت هاي خود ارائه كردند.

 پارک علم و فناوری یزد

در حاشيه ي اين مراسم نيز كلنگ آغاز عمليات ساخت پايلوت فناوري در طرح جامع پارك يزد به دستور استاندار به زمين زده شد.

طالبي استاندار در اين مراسم با بيان اين كه اجراي طرح جامع پارك يزد سال ها به دليل چالش ها و مشكلاتي كه وجود داشت به تعويق افتاده بود، گفت: خوشبختانه امروز اين كار با تلاش ها و پيگيري هاي صورت گرفته و همدلي و صدور مجوزهاي مربوطه به سرانجام رسيده و اجراي آن با عمليات ساختمان پايلوت فناوري در اين اراضي آغاز مي شود.

وي افزود: اميدواريم بتوانيم در يك زمان بندي مناسب با كسب حمايت هاي لازم از محل اعتبارات كشوري و استاني و مشاركت بخش خصوصي و شركت هاي فناور، طرح جامع را به سرانجام مطلوب برسانيم.

استاندار همچنين ابراز اميدواري كرد: اجراي اين پروژه در طرح جامع، سرآغاز اقدامات و فعاليت هاي بسيار در راستاي استقرار شركت هاي فناور و توسعه حوزه علم و فناوري استان باشد

«محمد مهدي لطفي» رئيس پارك يزد هم با بيان اينكه امسال با حمايت هاي صورت گرفته قرارداد واگذاري اراضي طرح جامع پارك يزد تمديد شد، گفت: از همان زمان مجموعه اي از فرآينده را آغاز كرديم تا بتوانيم به مرحله اي برسانيم كه شركت هاي دانش بنيان و فناور بتوانند در آن مستقر شوند.

وي با اشاره به اينكه مجموعه اي از شركت ها هستند كه با توجه به نوع فعاليت خود، نياز به فضاهاي كارگاهي و توليدي دارند، گفت: اين شركت ها در حال حاضر در فضاهاي استيجاري سطح شهر مستقر هستند كه قطعاً مسائل و مشكلات زيادي براي آنها به همراه دارد.

رئيس پارك علم و فناوري يزد افزود: به همين دليل ضرورت ايجاد يك پايلوت فناوري در مجموعه طرح جامع احساس مي شد كه با تخصيص اعتبارات تا اوايل تابستان سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.

منبع خبر: ايسنا