اخبار

آغاز فعالیت خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا

پلتفرم نوآری باز کوشا | آغاز فعالیت خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری فصل اقتصاد – با افتتاح خانه نوآوری و فناوری ایران در كنيا توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، رویداد استارتاپی تک استارز میزبان شرکت های دانش بنیان و خلاق می شود.

رویداد استارتاپی تک استارز به عنوان نخستين فعاليت خانه نوآوری و فناوری ایران در كنيا، 10 تا 12 بهمن ماه سال جاري برگزار مي شود تا راه را براي تعامل و هم افزايي ايده هاي نوآورانه و خلاق دو کشور هموار كند.

خانه نوآوري و فناوري ايران در کنیا، با حمايت از ايده هاي نوآورانه، برگزاری رویدادهای فناورانه و نوآورانه بستری برای رونق شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و صنایع خلاق ایرانی و تجاری سازی ايده ها خواهد بود. اين خانه نوآوري در نخستين گام، رويداد استارتاپي Techstars Startup Weekend را به عنوان آغازي براي فعاليت هاي نوآورانه و فناورانه در شرق آفريقا، با حضور تيم هاي خلاق و نوآور ميزباني خواهد كرد.

خانه نوآوري و فناوري ايران، با سرمايه گذاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در كنيا راه اندازي شده است و به عنوان نخستين پايگاه دائمي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، زيست بوم نوآوري ايران را به آفريقا گسترش مي دهد تا به عنوان پايگاهي براي خلق ايده هاي نوآورانه، تجاري سازي اين ايده ها و بستر صادرات محصولات و خدمات دانش بنيان ايراني به بازار شرق آفريقا نقش آفريني كند.

خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا افتتاح شد - ایرنا

در رويداد استارتاپي تك استارز، صاحبان ايده هاي نوآورانه، برنامه نويسان، مديران شركت هاي دانش بنيان، فعالان استارتاپي و صنايع خلاق، بازارياب ها و طراحان گرافيك گرد هم مي آيند تا با مطرح كردن ايده نوآورانه، شكل گيري گروه هاي استارتاپي و در نهات داوري، بتوانند ايده خود را به محصول يا خدمت تبديل كنند.

در اين رويداد، كارآفرينان و صاحبان ايده مي توانند به صورت شخصي و گروهي ايده هاي نوآورانه خود را ارائه دهند و براي خلق یک استارتاپ تلاش كنند. در گام نخست، ايده هاي ارائه شده توسط يك تيم بين المللي شامل دانشگاهيان، صاحبان کسب و كارهاي دانش بنیان و هدایت کنندگان استارتاپي بررسي و داوري مي شوند.

تيم هاي برگزيده، توسط منتورهاي متخصص هدايت و راهنمايي مي شوند تا از ايده خود نمونه اوليه ايجاد كنند. در پايان اين رويداد، يك تيم برنده معرفي مي شود و ضمن فراهم شدن زمينه هاي لازم توسعه كسب و كار، با حمايت يك سرمايه گذار، مسير خود را ادامه مي دهد.

خانه نوآوري و فناوري ايران در كنيا با ايجاد زيست بومي براي خلق محصول و خدمت از ايده هاي نوآورانه به عنوان حامي و پشتيبان فعالان اين حوزه نقش آفريني مي كند. اين مركز نوآوري با فراهم كردن فضاي فيزيكي و همكاري با تيم برگزار كننده خدماتي چون بستر برنامه ريزي، راهبري، فضاي كار اشتراكي، ميزباني، آموزش و راهنمايي هاي لازم را به تيم ها و افراد صاحب ايده ارائه مي كند.

بر اساس اعلام معاونت علمي رياست جمهوري، در نهايت به عنوان جايزه، يك ماه استفاده رايگان از فضاي كار اشتراكي خانه نوآوري به تيم برنده ارائه مي شود اين رويداد به دليل حضور كارآفرينان و تيم هاي خلاق و استارتاپي مي تواند در رونق اين مركز (iHiT) نقش تاثير گذاري را ايفا كند.

 

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از همه علاقه مندان به حوزه علم و فناوری دعوت می نماید تا در مسابقات ایده پردازی ما شرکت نمایند.