وبلاگ

آمادگی صندوق نوآوری برای کمک به توسعه خطوط صنایع فراوری زعفران

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تسهیلات لازم به شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه زعفران برای تکمیل و توسعه خطوط تولید این محصول ارائه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بر لزوم همکاری مجلس با صندوق نوآوری و شکوفایی برای تخصیص بودجه صندوق تاکید شد.

علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در این دیدار تاکید کرد: صندوق نوآوری آمادگی دارد تسهیلات لازم را به شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه زعفران برای تکمیل و توسعه خطوط تولید این محصول ارائه کند. همچنین در مورد زنجیره تامین زعفران می‌توانیم تکمیل زنجیره را در قالب طرح‌های ملی کشور مورد حمایت قرار دهیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: برای آشنایی شرکت‌های دانش بنیان تربت حیدریه با خدمات و تسهیلات صندوق نوآوری نیز جلسه‌ای با گروه کارشناس صندوق برگزار خواهد شد.

در ابتدای این دیدار نیز محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه و رئیس کمیته اصلاح بودجه مجلس شورای اسلامی بر تخصیص بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی از بودجه عمومی کشور تاکید کرد و گفت: برای پرداخت نیم درصد از بودجه عمومی کشور به صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی داریم و در این زمینه همکاری خواهیم کرد.

او پس از آشنایی با عملکرد ۲۰ ماهه اخیر صندوق نوآوری و شکوفایی در خدمات‌رسانی به اکوسیستم نوآوری کشور گفت: با توجه به خدماتی که به شرکت‌های دانش بنیان ارائه شده است سهم مشارکت و سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری بیشتر از مشارکت بانک‌ها بوده است.

زنگنه در پایان به محصول زعفران ایران اشاره کرد و گفت: ایران ۹۵ درصد از زعفران دنیا را تامین می‌کند، بنابراین تکمیل و توسعه خطوط تولید این محصول و جلوگیری از خام فروشی آن ضروری است.

آمادگی صندوق نوآوری برای کمک به توسعه خطوط صنایع فراوری زعفران

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است