وبلاگ

آمادگی صندوق نوآوری برای کمک به توسعه خطوط صنایع فراوری زعفران

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تسهیلات لازم به شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه زعفران برای تکمیل و توسعه خطوط تولید این محصول ارائه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار بر لزوم همکاری مجلس با صندوق نوآوری و شکوفایی برای تخصیص بودجه صندوق تاکید شد.

علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در این دیدار تاکید کرد: صندوق نوآوری آمادگی دارد تسهیلات لازم را به شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه زعفران برای تکمیل و توسعه خطوط تولید این محصول ارائه کند. همچنین در مورد زنجیره تامین زعفران می‌توانیم تکمیل زنجیره را در قالب طرح‌های ملی کشور مورد حمایت قرار دهیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: برای آشنایی شرکت‌های دانش بنیان تربت حیدریه با خدمات و تسهیلات صندوق نوآوری نیز جلسه‌ای با گروه کارشناس صندوق برگزار خواهد شد.

در ابتدای این دیدار نیز محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه و رئیس کمیته اصلاح بودجه مجلس شورای اسلامی بر تخصیص بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی از بودجه عمومی کشور تاکید کرد و گفت: برای پرداخت نیم درصد از بودجه عمومی کشور به صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی داریم و در این زمینه همکاری خواهیم کرد.

او پس از آشنایی با عملکرد ۲۰ ماهه اخیر صندوق نوآوری و شکوفایی در خدمات‌رسانی به اکوسیستم نوآوری کشور گفت: با توجه به خدماتی که به شرکت‌های دانش بنیان ارائه شده است سهم مشارکت و سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری بیشتر از مشارکت بانک‌ها بوده است.

زنگنه در پایان به محصول زعفران ایران اشاره کرد و گفت: ایران ۹۵ درصد از زعفران دنیا را تامین می‌کند، بنابراین تکمیل و توسعه خطوط تولید این محصول و جلوگیری از خام فروشی آن ضروری است.

آمادگی صندوق نوآوری برای کمک به توسعه خطوط صنایع فراوری زعفران

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است