اخبار

اعلام تاریخ پرتاب ماموریت محرمانه‌ هواپیمای فضایی X-۳۷B

اعلام تاریخ پرتاب ماموریت محرمانه‌ هواپیمای فضایی X-۳۷B

نیروی فضایی آمریکا تاریخ پرتاب ماموریت محرمانه هواپیمای فضایی X-۳۷B خود را، هفتم دسامبر ۲۰۲۳ تعیین کرد

نیروی فضایی آمریکا (USAF) تاریخ پرتاب ماموریت محرمانه هواپیمای فضایی بدون سرنشین X-۳۷B خود را، هفتم دسامبر ۲۰۲۳ تعیین کرد. این ماموریت، که با نام “OTV-8” شناخته می‌شود، هجدهمین ماموریت X-۳۷B خواهد بود.

هواپیمای فضایی X-۳۷B یک هواپیمای بدون سرنشین فضایی قابل استفاده مجدد است که توسط نیروی هوایی آمریکا توسعه یافته است. این هواپیما دارای طول ۱۵ متر، عرض ۳ متر و ارتفاع ۲ متر است و می‌تواند تا ۲۷۰۰ کیلوگرم بار را حمل کند.

ماموریت‌های X-۳۷B معمولاً برای مدت طولانی، بین ۲ تا ۳ سال، در مدار زمین باقی می‌مانند. هدف دقیق این ماموریت‌ها محرمانه است، اما گفته می‌شود که شامل آزمایش فناوری‌های جدید فضایی مانند سیستم‌های مانور، سیستم‌های کنترل پرواز و سیستم‌های نظارتی است.

نیروی فضایی آمریکا در مورد تاریخ پرتاب ماموریت OTV-8 اطلاعاتی منتشر نکرده است، اما گفته می‌شود که این ماموریت از پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا انجام خواهد شد.

پیشینه ماموریت‌های X-۳۷B

اولین ماموریت X-۳۷B در سال ۲۰۱۰ انجام شد و این هواپیما بیش از ۲۷۰ روز در مدار زمین باقی ماند. تا کنون، ۱۷ ماموریت X-۳۷B انجام شده است که طولانی‌ترین آنها بیش از ۶۸۰ روز در مدار زمین باقی مانده است.

ماموریت‌های X-۳۷B همواره مورد توجه رسانه‌ها و کارشناسان بوده‌اند، زیرا هدف دقیق این ماموریت‌ها محرمانه است. برخی از کارشناسان معتقدند که X-۳۷B برای آزمایش فناوری‌های جدید فضایی مانند سیستم‌های مانور، سیستم‌های کنترل پرواز و سیستم‌های نظارتی استفاده می‌شود. برخی دیگر معتقدند که X-۳۷B برای اهداف نظامی مانند جمع‌آوری اطلاعات یا آزمایش سلاح‌های فضایی استفاده می‌شود.

نیروی فضایی آمریکا در مورد هدف دقیق ماموریت‌های X-۳۷B توضیحی نداده است، اما گفته است که این ماموریت‌ها به پیشبرد فناوری‌های فضایی کمک می‌کنند.

منبع: باشگاه ایده پردازان کوشا

مجتمع نوآوری باز کوشا از علاقمندان و ایده پردازان که طرح یا ایده ای در حوزه نوآوری و فناوری در هر زمینه ای دارند دعوت می کند تا در رویداد ها و مسابقات فناوری و نواوری ما شرکت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *