اخبار

اولین نمایشگاه مجازی ایران برگزار شد

اولین «نمایشگاه مجازی ایران» با شعار «نمایشگاه مجازی، تداوم تجارت در عصر نوین» برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری فصل اقتصاد – اولين نمايشگاه مجازي ايران، پنجم تا بيستم اسفندماه سال جاري با شعار «نمايشگاه مجازي، تداوم تجارت در عصر نوين» با حمايت اتاق هاي بازرگاني ايران و تهران و صندوق نوآوري و شكوفايي برگزار مي شود.
به گزارش فصل اقتصاد به نقل از ستاد خبري اولين نمایشگاه مجازی ایران، اين نمايشگاه پنجم تا بيستم اسفندماه با حمايت اتاق هاي بازرگاني ايران و تهران و صندوق نوآوري و شكوفايي بر روي يك پلت فرم اختصاصي مطابق با استانداردهاي روز دنياي ديجيتال برگزار خواهد شد.
از آنجا كه شيوع ويروس كرونا بسياري از فعاليت هاي اقتصادي را ظرف يكسال گذشته تحت الشعاع خود قرار داده و تغيير نگرش در كسب و كارها را با محور بهره گيري از ابزارهاي ديجيتال در پي داشته است كه بر اين اساس، اولين نمايشگاه مجازي ايران تلاش دارد تا بر روي يك پلت فرم اختصاصي مطابق با استاندارهاي روز دنياي ديجيتال، زمينه را براي معرفي دستاوردها و توليدات توليدكنندگان، صادركنندگان و فعالان حوزه فناوري اطلاعات را فراهم آورد.
اين نمايشگاه، بر اساس مطالعه و بررسي جامع پلتفرم هاي نمايشگاه مجازي و سايت هاي معتبر بين المللي تجارت الكترونيك دنيا، طراحي و پياده سازي شده تا پاسخگوي نيازهاي امروز فعالان اقتصادي در تجارت و كسب و كار آنها باشد؛ ضمن اينكه افزايش تاب آوري و توسعه فعاليت هاي اقتصادي بنگاهها در سايه تهديد كرونا نيز از جمله اهداف برگزاري اين نمايشگاه به شمار مي رود.
بر اين اساس، تشكل هاي بخش خصوصي حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات وابسته به اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران با هدف نقش آفريني در حمايت از كسب و كارهاي ايراني، تلاش دارند تا به همگام با تحولات ديجيتال در عرصه كسب و كارها از يك سو و توقف برگزاري رويدادهاي تجاري در سطوح ملي و بين المللي از سوي ديگر، برگزاري نخستين نمايشگاه مجازي ايران را در دستور كار قرار داده اند.
گفتني اين نمايشگاه با حمايت و همكاري اتاق هاي بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي سراسر كشور، اتاق هاي بازرگاني مشترك، تشكل هاي اقتصادي، سازمان توسعه تجارت ايران، صندوق نوآوري و شكوفايي و مركز توسعه فرهنگ و هنر در فضاي مجازي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برنامه ريزي شده است.

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا