اخبار

ایده های دانشجویان البرزی تجاری شد

پلتفرم نوآری باز کوشا |ایده های دانشجویان البرزی تجاری شد

معاون پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز گفت: ۲۰ ایده فناورانه دانشجویی در البرز تجاری سازی شد.

به گزارش روابط عمومی‌ و اطلاع رسانی مجموعه نوآوری باز کوشا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز البرز

بهزاد معبودی با اشاره به نمایشگاه «رویداد تا ثریا» که در پایان شهریور به منظور تجاری سازی ایده های نوی دانشجویی برگزار شد، گفت: تفاهم نامه تجاری سازی ۲۰ طرح و ایده فناورانه جدید دانشجویی در این رویداد منعقد شد.

معبودی افزود:

یکی از دغدغه های بسیج دانشجویی در سال ۱۴۰۰ تحقق منویات مقام معظم رهبری در عملی کردن شعار سال بود که خوشبختانه با برنامه ریزی رویداد تا ثریا این مهم رقم خورد.

او گفت:

نخستین رویداد تا ثریا در استان با برپایی ۲۵ غرفه شامل مجموعه های نوآور و فن آور و با ارایه ۱۳۰ طرح و ایده جدید در مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج برگزار شد، که در پایان ۲۰ طرح توسط سرمایه گذار به تجاری سازی منجر شد.

معبودی با اشاره به اهمیت توجه به توانایی های داخلی در راستای تحقق اقتصاد قوی، افزود :

یکی از ویژگی های اقتصاد قوی تکیه بر ظرفیت های داخلی است و اقتصاد ما نباید آنقدر دولتی باشد که رویکردها تحت تاثیر سیاست دولت های مختلف تغییر کند.

او ادامه داد:

در دوره پس از انقلاب اسلامی هرکاری که به مردم واگذار شده مردم به بهترین شکل ممکن آن را انجام داده اند، لذا باید مبتکران و صاحبان مهارت و سرمایه را مورد توجه قرار داده و اقتصاد را به آنها واگذار کنیم و بر آنها نظارت داشته باشیم.

معاون پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز گفت:

رویداد تا ثریا شروعی برای یک حرکت بدون پایان است و دبیرخانه این رویداد بلافاصله پس از پایان نمایشگاه مجدد آغاز به کار کرد و هم اکنون نخبگان و صاحبان ایده می توانند طرح های قابل تجاری سازی خود را برای داوری و شرکت در نمایشگاه تا ثریا سال آینده ارسال کنند.

منبع: روابط عمومی و اطلاع رسانی مجموعه نوآوری باز کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از همه علاقمندان و ایده پردازانی که می خواهند ایده های خود را تجاری سازی کنند، دعوت می نماید تا در مسابقات نوآوری و فناوری ما شرکت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *