وبلاگ

برگزاری سه وبينار در راستای رویداد پژوهش در دانشگاه

برگزاری سه وبينار با عنوان های مختلف در راستای رویداد آذرماه پژوهش در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری وب دا- 3 آذرماه، همزمان با سومين روز از آذرماه پژوهش در دانشگاه، وبينار “بازنمايي پژوهش هاي پزشكي در رسانه” از ساعت 10 تا 12 ظهر با سخنراني دكتر حسام الدين رياحي، پزشك و متخصص اخلاق پزشكي، برگزار گرديد.

در اين وبينار، در رابطه با اهميت ارتباطات سلامت به نكات مهمي از جمله طرح فراگير موضوعات پزشكي در حوزه هاي مختلف اعم از درمان و پژوهش در رسانه هاي جمعي و ضرورت نظارت و پايش اين اطلاعات از سوي حرفه مندان سيستم ارايه خدمات سلامت اشاره شد.

همچنين در ادامه سخنان به جهت دهي به نگرش افراد جامعه نسبت به مسايل مختلف در حوزه سلامت از ديگر كاركردهاي مهم رسانه است كه ضرورت توجه به مقوله ارتباطات سلامت را به خوبي مشخص مي كند و علاوه بر اين مورد، به برخي موارد اخلاقي مانند حفظ حريم خصوصي افراد يا حمايت از منافع گروههاي خاص در رسانه ها و مواد قانوني موجود در حمايت از اين اصول اخلاقي پرداخته شد.

در اين وبينار به مدلهايي براي طبقه بندي رسانه ها در ايران و جهان و ويژگي ها و محدوديتهاي هر يك اشاره و برضرورت تعامل فعالانه بين حرفه مندان سلامت و اصحاب رسانه براي انتقال صحيح مفاهيم پزشكي به جامعه تاكيدشد.

گفتني است در چهارمين روز از رويداد آذر ماه پژوهش، وبينار «پيشگيري و درمان چاقي ناشي از تغيير سبك زندگي در دوران كرونا» نيز توسط رئيس مركز تحقيقات امنيت غذايي، دكتر رضا اماني، متخصص تغذيه (داراي فلوشيپ تغذيه در چاقي از سيدني استراليا) از ساعت 10 لغايت 12برگزار شد.

در اين وبينار توصيه هايي در زمينه سبك زندگي و سلامت و تغذيه مطابق با اطلاعات و آمار بروز شده دنيا ارايه شده و نياز به تغيير سبك زندگي فردي و اصلاح روش هاي ناسالم گذشته با توجه به ورود ويروس كروونا به زندگي امروزي مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت.

در اين روز همچنين دومين فستيوال كيس ريپورت به صورت مجازي با همكاري باشگاه پژوهشگران سلامت و هسته تحقيقاتي اينفورميشنيست باليني دانشكده مديريت با حضور بيش از 80 نفر از اساتيد، دانشجويان و پژوهشگران برگزار شد. در اين رويداد در خصوص اهميت گزارش موردي و چگونگي نوشتن اين مقالات بحث شد و توضيحاتي در مورد تمپليت طراحي شده توسط هسته تحقيقاتي فوق ارايه گرديد.

شايان ذكر است وبينار « ارگونومي و ريز فاكتورهاي اسكلتي-عضلاني در دوركاري….» نيز توسط دكتر مهناز شاكريان، استاديار گروه مهندسي بهداشت حرفه اي دانشكده بهداشت از ساعت 17 لغايت 19 برگزار گرديد. در اين وبينار ، به كاربردهاي ارگونومي در ارتباط با كار با PIDs پرداخته و ريسك فاكتورهاي رايج كار با لپ تاپ، تبلت و گوشي هاي همراه توضيح داده شد.

همچنين راهكارهايي ساده و كاربردي براي كاهش اين آسيب ها و ورزش هاي مرتبط با كارهاي اداري معرفي و توضيحات لازم در خصوص نحوه ي انجام آنها داده شد.

فیلم وبینار بازنمایی پژوهش های پزشکی در رسانه ها

منبع خبر: وب دا

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است