اخبار

تدوین بسته صادرات محصولات دانش بنیان از سوی صندوق نوآوری

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری ايسنا، دكتر سياوش ملكي فر در نشست صندوق نوآوري و شكوفايي با شركت هاي دانش بنيان برتر در حوزه نفت و گاز، از تدوين يك بسته صادراتي براي شركت هاي دانش بنيان تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: شركت هاي بزرگتر نيازهاي بزرگتر و متنوع تري دارند و صندوق نيز تلاش دارد تا در ارائه تسهيلات به شركت هاي دانش بنيان هيچ تبعيضي قائل نشود، بر اين اساس شركت ها را از ابتداي تاسيس تا ورود آنها به بازار سرمايه، در مراحل مختلف با ابزارهاي مختلف حمايت و همراهي مي كنيم. در اين راستا ابزارهاي متناسبي نيز بسته به نياز شركت هاي دانش بنيان طراحي شده است، به طوري كه در حال حاضر 60 خدمت در سبد خدمات صندوق نوآوري قابل دسترس است.

ملكي فر ادامه داد: اين خدمات در حال ارزيابي براي بهبودي و آسيب شناسي است و با بازخوردهايي كه از شركت هاي دانش بنيان دريافت مي كنيم، علاوه بر اصلاح خدمات فعلي، خدمات جديدي نيز به ليست خدمات ما اضافه خواهد شد. در راستاي افزايش خدمات توسعه بازارهاي بين المللي محصولات دانش بنيان در نظر داريم تا قبل از سال جديد يك بسته صادراتي با چند خدمت جذاب رونمايي كنيم. در سال جاري بزرگترين پاويون خارجي شركت هاي دانش بنيان با حدود 32 شركت در نمايشگاه افغانستان برگزار شد و تلاش داريم تا با گسترش روابط خارجي فرصت صادرات بيشتر را براي شركت هاي دانش بنيان فراهم كنيم. همچنين تا پايان سال جاري پايگاه صادراتي ايران در كنيا و ونزوئلا نيز افتتاح خواهد شد.

معاون توسعه صندوق نوآوري و شكوفايي به تاسيس دفتر پيگيري مشكلات شركت هاي دانش بنيان نيز اشاره كرد و يادآور شد: با توجه به مشكلاتي كه شركت هاي دانش بنيان با نهادها و دستگاه هاي ديگر دارند، با تقاضاي مكتوب از صندوق نوآوري و شكوفايي، دفتر مجازي پيگيري مشكلات شركت هاي دانش بنيان در چارچوب ضوابط، چالش هاي آنها را پيگيري مي كند. شركت ها مي توانند از طريق ايميل info@inif.ir و يا شماره فاكس 42170115 درخواست مكتوب خود را براي پيگيري ارسال كنند.

مهندس نوتاش، مدير ارتباط با مشتريان صندوق نوآوري و شكوفايي نيز در اين نشست از افزايش سقف ضمانت نامه هاي بانكي و حد اعتباري ضمانت نامه خبر داد و گفت: هفته گذشته سقف ضمانت نامه ها افزايش پيدا كرده است و متقاضيان مي توانند تقاضاي خود را از طريق سامانه غزال در بخش درخواست ضمانت نامه ثبت كنند.

به گفته وي، حد اعتباري 2 تا 3 هفته براي پروسه ارزيابي زمان مي برد و براي ضمانت نامه هاي موردي براي قرارداد نيز، حداكثر ظرف 4 تا 5 روز ضمانت نامه صادر مي شود.

بر اساس اعلام روابط عمومي صندوق نوآوري و شكوفايي، نوتاش در مورد تسهيلات همزمان توضيح داد كه هر شركت مي تواند تا سقف 50 ميليارد تومان تسهيلات همزمان از صندوق نوآوري دريافت كند و اگر سقف پر شده باشد، نمي تواند از تسهيلات ديگري استفاده كند. تسهيلات ليزينگ و سرمايه در گردش براي يك قرارداد و محصول به صورت همزمان داده نمي شود كه اگر تقاضاي تسهيلات ليزينگ و سرمايه در گردش براي قراردادها و محصولات متفاوتي باشد، اين كار امكانپذير است.

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا