وبلاگ

تهیه طرح توجیهی بدون هیچ نگرانی

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از گروه کسب و کار: اعتقاد گروه بیزینس پلنت بر این اساس است که شما قدرتمندترین فرد برای برنامه ریزی، ساخت و رشد تجارت خود هستید. برنامه ریزی و استراتژی کسب و کار، شکاف اتم نیست و همه فقط باید با هم یاد بگیرند. برنامه ریزی و اداره یک کسب و کار می تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد و در انجام آن می توانید موفق باشید.

راه اندازی یک کسب و کار جدید معمولا بسیار دشوار است. به هر حال برای کسب موفقیت، به چیزی بیش از یک ایده عالی و جیب پر از رویا نیاز است. کارآفرینان جدید برای پیشرفت باید به سرمایه، مشاوره و منابع ساختاری دسترسی داشته باشند، اما گاهی اوقات ردیابی این خطوط تقریباً غیرممکن به نظر می رسد.

گروه بیزینس پلنت تشکیل شد تا به شما کمک کند، با نگارش و اجرای طرح کسب و کاری مدون و معتبر، (طرح توجیهی) کسب و کار بهتری برای خود بسازید. گروه بیزینس پلنت با استفاده از راهها و مسیرهای کارآمد، هوشمندانه و خلاقانه، راهکارهایی را به شما ارائه می دهد تا به شما کمک کند تجارت خود را بسازید و بتوانید باعث رشد و ارتقای آن شوید.

کلا سه مولفه اساسی در همه کسب و کارها وجود دارد که حوزه‌های سازمانی، بازاریابی و مالی را شامل می شود. در زمینه آموزشی، هدف بیزینس پلنت این است که مشتریان خود را در درک و ارتباط متقابل این سه زمینه راهنمایی کند، بنابراین آنها را قادر می سازد تا برنامه‌های کسب و کار معتبر و مستندی ایجاد کنند که به عنوان راهنما عمل کند تا سودآوری را در دوران کسب و کار خود افزایش دهند.

شرکت بیزینس پلنت به منظور کمک به کارآفرینان در ایجاد مشاغل بهتر و همچنین جذب سرمایه برای کسب و کارهای نوپا و همچنین وکارها فعالیت دارد. آنچه که شما را نسبت به این گروه مشتاق تر می کند، نحوه کارشان با مشتریان است. آنها به اعتبار دانش، دوره‌ها، کتابها، نرم افزارها و تجربیات، بسیار مفتخر هستند که بهترین خدمات را ارایه می دهند. قول این گروه به شما این است که همیشه شما را در درجه اول اولویت قرار داده و همواره در طول قرارداد پشتیبان شما خواهند بود.

از آنجایی که زمان برای همه صاحبان مشاغل کوچک بسیار مهم و حیاتی است، برای صرفه جویی در آن و آموزش با سرعت بیشتر، بیزینس پلنت، منابع علمی مرتبط با کسب و کار را در قالبی منتظم برای یادگیری گام به گام جمع آوری کرده و ارایه می دهد؛ برنامه‌های بازاریابی، درک و تنظیم حسابداری و گزارش مالیاتی و همچنین نوشتن برنامه کسب و کار (Business plan) و طرح توجیهی (که به انگلیسی feasibility study هم گفته می شود). اگر در دسته مشاغل جدید قرار دارید، به شما کمک می شود تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید، مجوزها و اعتبارات لازم را دریافت کنید، سوابق خود را تنظیم کنید و اصول بازاریابی کسب و کارتان را اجرا کنید. 

پلتفرم نوآری باز کوشا | تهیه طرح توجیهی بدون هیچ نگرانی

یکی از اصلی ترین تخصصهای تیم بیزینس پلنت، نگارش طرح کسب و کار (طرح توجیهی) است. این تیم می تواند مشاوره دهد، طرح کسب و کار (توجیهی) شما را بنویسد، برنامه شما را مرور کند و زمان را به منظور رفع مشکلات کسب و کارتان با شما صرف کند. برنامه ریزی کسب و کار یک فرآیند بسیار جدی است پس آنها قصد دارند به شما کمک کنند تا از بهترین راه به هدفتان برسید. موفقیت شما به میزان دقت برنامه ریزی شما بستگی خواهد داشت زیرا از نظر گروه بیزینس پلنت، شما در کار و تخصص خود متخصص هستید.

این تیم در دسته شتاب دهندگان کسب و کار نیز قرار می گیرد و در این زمینه درحال ارائه خدمات می باشند. به طور کلی شتاب دهندگان برای جلوگیری از مرگ‌های زودرس طراحی شده اند. شتاب دهندگان کسب و کار، شرکتهایی هستند که به کسب و کارهای درحال توسعه و سرمایه گذاران و سایر افراد، پشتیبانی و کمک می کند تا به کسب و کارهای پایدار و خودکفا تبدیل شوند.

شرکت‌ها و کسب و کارهایی که از شتاب دهندگان تجاری استفاده می کنند به طور معمول شرکت‌های نوپایی هستند که از مراحل اولیه تاسیس کمی فراتر رفته اند و می توانند روی پاهای خود بایستند اما برای قدرت گرفتن نیاز به راهنمایی و حمایت افراد باتجربه دارند. شرکتهای کمتر توسعه یافته که آمادگی استفاده از شتاب دهندگان را ندارند انگار از دستگاه جوجه کشی صنعتی برای پشتیبانی استفاده می کنند. در یک برنامه شتاب دهنده هدف این است که شرکت‌ها با موقعیتی قوی برای ادعای تصاحب سهمی از بازار هدف خود، آمادگی فعالیت داشته باشند.

برخی برنامه‌ها دو تا چهار ماه طول می کشد که بر کسب و کارهای نوپای کم سن و سال تمرکز می شود (قبل از اینکه ایده‌ها را با سرمایه گذاران مطرح کنند) تا اصول تجاری را فرا بگیرند. برنامه‌های مرحله دوم حداکثر تا شش ماه به طول می انجامند و بر شرکت‌های نوپای بالغ تر تمرکز دارند و خدمات گسترده پشتیبانی و فرصت‌های تجاری ارائه می شود.

اگر قادر به برنامه ریزی برای هزینه‌های اولیه کسب و کار خود نیستید، آن را به بیزینس پلنت بسپارید. چون کسب و کارها باهم متفاوتند، نقدینگی هر کسب و کاری، خاص خودش می باشد که در مراحل مختلف توسعه مورد نیاز می‌باشد؛ بنابراین روش کلی برای ارزیابی هزینه‌های اولیه وجود ندارد. بعضی کسب و کارها با بودجه محدود نیز می‌توانند شروع به کار کنند، در حالیکه سایرین ممکن است نیازمند سرمایه‌گذاری عظیم باشند؛ اما نکته مهم این است که آیا شما نقدینگی کافی برای شروع کار و همچنین ریسک در اختیار دارید؟

برای شناسایی هزینه‌های شروع باید همه هزینه‌های کسب و کار را در مراحل اولیه تخمین زد. برخی از این هزینه‌ها فقط یک بار اتفاق میفتند، مانند هزینه ثبت شرکت و بهای خرید یک مکان. اما بعضی از هزینه‌ها بصورت مستمر تکرار می شوند مانند بیمه، مصارف عمومی (برق و تلفن و‌…) و غیره. با برآورد هزینه‌ها به ضروری بودن آنها نیز پی می برید. بودجه اولیه نیز باید شامل عناصری ‌باشد که برای شروع کسب و کار لازم و ضروری هستند. اینکه چه مقدار هزینه لازم است، بستگی مستقیم به نوع کسب و کار دارد. بسیاری از کسب و کارهای خانگی را می توان با هزینه ای ناچیز شروع کرد. اما کسب و کارهای بزرگتر هزینه‌های بیشتری در پی خواهند داشت.

برای ادامه یا شروع کسب و کار تجربه کافی دراختیار ندارید و ریسک کار بالاست؟ هیچ کسی در دنیای کسب و کار تنها نیست. در این حیطه شما نیازمند کمک افراد دیگری هستید و باید از آنها کمک بگیرید تا بتوانید کسب و کارتان را هدایت کنید. چگونه کارآفرینان جدید می توانند از تجربیات دیگران استفاده کنند؟ افراد حرفه ای و باتجربه با راهنمایی افراد کم تجربه و تازه وارد، اطلاعاتی موردنیاز را به آنها ارائه می دهند. در این زمینه نیز می توانید از بیزینس پلنت خدمات دریافت کنید.

برای شروع و یا ادامه کسب و کارتان نیاز به جذب سرمایه دارید؟

جذب سرمایه گذار انواع متفاوتی دارد و شما باید با توجه به ایده‌ای که در سر دارید و شرایطی که پیش رویتان قرار دارد بهترین نوع سرمایه گذار را برای کار خود انتخاب کنید. افراد سرمایه گذار معمولا در انتخاب گزینه‌ها برای سرمایه گذاری، انعطاف پذیرتر از نهادهای دولتی هستند و اگر از ایده و یا کسب و کار شما استقبال کنند، روی آن سرمایه گذاری می‌کنند. از طرف دیگر گروه‌هایی نیز تحت عوان گروه‌های سرمایه گذار اقدام به سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها می‌کنند و معمولا سازمان یافته تر و محبوب‌تر از شرکت‌ها هستند که در این سرمایه گذاری‌ها هم اطمینان و سرمایه بیشتری وجود دارد و هم تا حدودی میزان ریسک کاهش می یابد.

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از علاقمندان به شرکت در مسابقات ایده یابی دعوت می‌کند تا در مسابقات فناوری و نوآوری ما شرکت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است