وبلاگ

جلسه تبیین جمع سپاری نخبگانی مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد

اين جلسه با هدف جلب مشاركت نخبگان و جمع سپاري در تدوين سياست هاي كلي برنامه هفتم توسعه كشور برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری خبر آنلاین استان سمنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این جلسه که به صورت مجازی حضور داشت، با اشاره به مضرات افکار فردی و آسیب پذیر بودن آن برای کشور گفت : پیشرفت و تعالی جامعه محصول خرد جمعی است و هر چه این موضوع تقویت شود در پیشرفت آن جامعه تأثیرگذارتر خواهد بود .

دكتر محسن رضايي افزود : براي گسترده كردن فرآيند جمع سپاري از همه نخبگان ، سامانه نجم راه اندازي شده است و تاكنون بيش از 430 صاحب نظر ، ايده و پيشنهادات خود را براي تدوين سياست هاي كلي برنامه هفتم توسعه ارائه داده اند .


دبير مجمع تشخیص مصلحت نظام با تجليل از دانشگاه هاي كشور گفت: ما در سامانه جمع سپاري مجمع از نظرات آزاداندیشانه دانشجویان و اساتید استقبال مي كنيم.

دكتر رضايي ادامه داد :

دیدگاه ها و پیشنهاد های نخبگان در خصوص تدوین سیاست های كلي برنامه هفتم توسعه از طریق این سامانه گردآوری، تنظیم و در اختیار مراجع تخصصی ذیربط در تدوین اين برنامه قرار مي گيرد.


در اين جلسه دکتر مسعود نصیری رئيس دانشگاه سمنان نيز با اشاره به اهميت مقوله علم و حمايت و استفاده از توانمندي هاي نخبگان و دانشگاهيان در تدوين برنامه هاي كشور گفت : در برنامه ششم توسعه نكات و مشكلاتي وجود دارد كه مي توان با اصلاح و بازنگري آنها اين نقايص در برنامه هفتم توسعه اصلاح شوند .

دكتر نصيري تأكيد كرد : بايد در دانشگاه ها به بحث كارآفريني و توليد علم در كشور بيش از پيش توجه شود .


در ادامه اين جلسه دكتر رضا كي پور سرپرست بنياد نخبگان استان سمنان نيز ضمن اشاره به اهداف و راهبردهاي كلان “سند راهبردي كشور در امور نخبگان”، گفت: اين نشست با همكاري مجمع تشخيص مصلحت نظام و در راستاي زمينه‏ سازي براي اثرگذاري افراد و گروه‏ هاي نخبه در كشور و گسترش تعامل سطوح مختلف حاكميتي با كانون هاي تفكر نخبگاني به منظور مشاركت آنها در فرايند آينده نگاري و تصميم سازي برگزار شده است.


حجت الإسلام رستميان مدير حوزه علميه استان سمنان نيز در اين نشست بر استفاده از نظرات آحاد مردم خصوصا نخبگان براي تدوين برنامه هفتم توسعه تأكيد كرد. در اين جلسه رؤساي دانشگاه هاي استان و نيز مديران بنياد نخبگان حاضر در اين نشست ، ديدگاه ها و نظرات خود را براي مشاركت نخبگان و جمع سپاري در تدوين سياست هاي كلي برنامه هفتم توسعه كشور بيان كردند .


لازم به ذكر است كليه نخبگان و آحاد جامعه مي توانند جهت مشاركت در تدوين برنامه پنج ساله هفتم توسعه، تا آخر آبان ماه 1399 نسبت به ثبت ايده هاي تحولي خود در سامانه نجم به آدرس

https://najm.cfss.ir اقدام نمايند.

منبع خبر: خبر آنلاين

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است