وبلاگ

روبوشاهین، پهپاد عجیب سوئیسی برای ماموریت های خاص

روبوشاهین، پهپاد عجیب سوئیسی برای ماموریت های خاص

انستیوی فناوری فدرال سوییس در لوزان، ربات خوفناکی طراحی کرده است که با پنجه هایی شبیه به شاهین می تواند دنیای پهپادها را متحول کند.

به گزارش خبرگزاری باشگاه ایده پردازان کوشا به نقل از خبرآنلاین، ربات پرنده سوییسی چنان ماهرانه طراحی شده است که می تواند به راحتی بر هر شاخه ای بنشیند و ماموریتش را انجام دهد.

عملکرد پایه های این ربات دقیقا همانند پنجه های شاهین است و با الهام از این پرنده باشکوه ساخته شده است.

این پهپاد می تواند در محیط هایی که پیش از پهپادها قابلیت پرواز و فرود نداشتند، فعالیت کند و دست به جمع آوری اطلاعات بزند. زیر نظر گرفتن حیوانات در دور افتاده ترین نقاط می تواند از کارهای این پهپاد باشد.

روبوشاهین، پهپاد عجیب سوئیسی برای ماموریت های خاص

این «روبوشاهین» همچین می تواند در محیط اطراف فرودگاه به پرواز درآید تا پرنده ها را ترسانده و جلوی ورودشان به فضای پرواز هواپیماها و وقوع حوادث پیش بینی نشده را بگیرد.

فایبرگلس اصلی ترین ماده استفاده شده در ساخت این پهپاد با طول بال 70 سانتی متری است.

کنترل روبوشاهین توسط اپراتور زمینی انجام می شود و دوربینی که بر سر آن تعبیه شده، دیده پرنده را به اپراتور منتقل می کند.

بر اساس ادعای تیم سازنده این پهپاد سال 2019 در آزمایشی که در هلند انجام شد با موفقیت توانست از ورود پرندگان به فضای فرودگاه جلوگیری کند.

طول عمر کم باتری و نیاز به اپراتور زمینی از عیب های این پهپاد است که ممکن است در آینده با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری های بهتر در زمینه باتری ها برطرف شود.
منبع: باشگاه ایده پردازان کوشا

مجتمع نوآوری باز کوشا از علاقمندان و ایده پردازان که طرح یا ایده ای در حوزه نوآوری و فناوری در هر زمینه ای دارند دعوت می کند تا در رویداد ها و مسابقات فناوری و نواوری ما شرکت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است