اخبار

رویداد استارتاپی شهر هوشمند در شیراز برگزار می شود

با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، رویداد استارتاپی ویکند با محوریت شـهر هوشمند در راستای حمایت از طرح های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات در کارخانه نوآوری شیراز برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی مجموعه نوآوری باز کوشا به نقل از خبرگزاری برنا، حمید سلیمان پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: رویداد استارت آپ ویکند شهر هوشمند بعد از سه سال در شیراز برگزار شد و در این رویداد 68 نفر به مدت 54 ساعت در قالب 30 ایده به رقابت پرداختند.

وی محورهای این همایش را حمل و نقل هوشمند و نوین، بهینه سازی مصرف انرژی تاسیسات شهری، مدیریت هوشمند فضای سبز، خدمات شهروندی دیجیتال، تسهیلگری خدمات شهری ویژه افراد دارای معلولیت، اقتصاد دیجیتال شهری، زندگی و محیط هوشمند، مدیریت شهری شیشه ای و هوشمند بیان کرد.

سلیمان پور تصریح کرد: در این برنامه ابتدا شرکت کنندگان در پیش رویداد این برنامه ایده های خود را در قالب 30 طرح ارایه کردند و 15 ایده بر اساس شاخص های ارزیابی توسط داورها و منتورها وارد رویداد اصلی شدند.

وی افزود: در ادامه شرکت کنندگان بر اساس ایده و تخصصی که داشتند گروه تشکیل داده و در نهایت به بهترین ایده هایی که قابلیت تجاری سازی داشتند، جوایزی تعلق گرفت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در خصوص نتایج برگزاری این رویداد گفت: استارت آپ ویکند در ایران به علاقه مندان کمک می کند تا ایده ها با حمایت های مالی توسط سرمایه گذاران بتوانند رشد بهتری داشته باشند و زودتر به موفقیت برسند.

گفتنی است پیش رویداد آنلاین استارت آپ ویکند شهرهوشمند شیراز 19 تا 21 مردادماه و رویداد حضوری از 26 تا 28 مردادماه به همت شرکت «همیارنت» و با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در کارخانه نوآوری شیراز برگزار شد و در پایان طرح ربات حافظ «ربات هوشمند پاسخگو» حایز رتبه اول، طرح مدیریت انرژی با استفاده از تکنولوژی ابری حایز رتبه دوم و طرح بازیافت کاغذ باطله و تبدیل به کاغذ نو، حایز رتبه سوم معرفی و به ترتیب به این طرح ها مبالغ 50،70 و 30 میلیون ریال جوایز نقدی پرداخت شد.

منبع: باشگاه ایده پردازان کوشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *