وبلاگ

ساخت ویدئو سه بعدی تنها با یک عکس توسط هوش مصنوعی

نوآوری باز | پلتفرم نوآوری باز کوشا

به گزارش روابط عمومی مجموعه نوآوری باز کوشا به نقل از سینا پرس : شبکه عصبی «دیپ مایند» (Deepmind) گوگل اکنون قادر به ساختن ویدیوهای 30 ثانیه ای از یک تصویر واحد است. به گزارش سینا پرس فارس، ترنسفریمر، نامی که بر این ابزار جدید گذاشته شده است، تنها به یک عکس نیاز دارد تا با آن کار کند، به این صورت که در ابتدا شروع می کند به شناسایی آنچه در چارچوب عکس وجود دارد.

محتوای تصویر را تجزیه وتحلیل می کند و سپس با استفاده از تصاویر زمینه ای آنچه را که احتمالا در پیرامون آن است پیش بینی می کند و بر اساس حجم عظیمی از داده هایی که از قبل با آن ها آموزش دیده است، حدس می زند که اشیاء از زوایای مختلف احتمالا چه شکلی اند.

دیپ مایند گفت: وظیفه ترنسفریمر با در اختیار داشتن مجموعه ای از تصاویر زمینه ای با حواشی مرتبط ازجمله برچسب زمانی، زاویه دید دوربین و غیره و همچنین تحقیق و بررسی درباره این حواشی و تفاسیر، این است که سهم احتمالی این موارد را بر روی تصویر مورد نظر پیش بینی کند، این چارچوب هوش مصنوعی، از طیف وسیعی از کارهای پیش بینی بصری، ازجمله مدل سازی ویدیویی، ترکیب نمای جدید و دید چند وظیفه ای پشتیبانی می کند.

این امکان وجود دارد که بتوان به جای روش مرسوم رندرینگ که در حال حاضر در بازی های ویدیویی و دیگر فضاهای آنلاین استفاده می شود، از این فناوری در ساخت محیط های دیجیتالی سه بعدی استفاده شود.

تیم ما همچنین یک مدل واحد را آموزش داد تا 8 وظیفه مختلف، برای مثال تخمین عمق، گروه بندی موارد نمونه، جریان نوری و تشخیصی در تصاویر و ویدیوها را انجام دهد. از طریق تارنمای پروژه بیشتر دراین باره بدانید.

تیم هوش مصنوعی گوگل، در گذشته پیشرفت های چشمگیر دیگری داشته است. این سامانه، ماه گذشته شکل تقریبا تمام پروتئین هایی را که برای علم (امروز) شناخته شده اند ترسیم کرد. پیشرفتی که به مقابله با چالش های بزرگ جهانی، ازجمله توسعه و تحول واکسن های مالاریا و مبارزه با آلودگی پلاستیکی کمک خواهد کرد.

این بخش همچنین هوش مصنوعی را برای کنترل پلاسمای بسیار داغ درون یک راکتور همجوشی هسته ای آموزش داد و راه جدیدی را در  پیشبرد دستیابی به این انرژی پاک نامحدود نوظهور گشود.

چالش اصلی در این زمینه، شکل دهی و حفظ پلاسما با دمای بالا است. چنین چیزی در ستارگان از طریق گرانش به دست می آید، اما (این مشکل) بر روی زمین چالش برانگیزتر است – برای کنترل مواد بسیار داغ نیاز به لیزر یا آهنربا داریم.

با این حال، هوش مصنوعی دیپ مایند با انجام 90 اندازه گیری مختلف با سرعت 10 هزار بار در ثانیه و تنظیم میدان مغناطیسی بر اساس آن، توانست پلاسما را به طور مداوم کنترل کند.

منبع: روابط عمومی باشگاه ایده پردازان کوشا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است