اخبار

فضای مناسب در پارک علم و فناوری هرمزگان

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

به گزارش هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری ايرنا – معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار هرمزگان گفت: پارك علم و فناوري هرمزگان فضاي مناسبي براي دانش آموزان و دانشجويان فراهم كرده و انتظار مي رود مكان مناسبي نيز براي نخبگان استان ايجاد كند.

نازنين شيباني روز سه شنبه در بازديد از برج فناوري هرمز پارك علم و فناوري هرمزگان به مناسبت سالروز تاسيس اين پارك اظهار داشت: راه اندازي چنين فضايي براي دانش آموزان و دانشجويان از دغدغه هاي مسوولان اين استان بود كه پارك علم و فناوري آن را محقق ساخت.

وي ادامه داد: اكنون شاهد فعاليت هاي خوبي در اين مجموعه از سوي افراد صاحبان ايده، شركت ها و گروه هاي داراي ايده هستيم كه انتظار و اميد مي رود چنين فعاليت هايي روزبه روز بيشتر شود و اين ها بتوانند به شركت هاي بزرگ و مطرح ملي و حتي بين المللي تبديل شوند.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار هرمزگان اضافه كرد: خواستن توانستن هست و اين خودباوري در بين دانش آموزان و دانشجويان وجود دارد و مي توانند با پشتكار خود به موفقيت هاي بزرگي دست يابند اما در اين مسير نبايد هراسي از سختي ها و مشكل ها به خود راه دهند.

شيباني بيان داشت: سختي و مشكل بخشي از كار هست كه مي توان آن را با درايت و پشتكار تبديل به فرصتي براي پيشرفت كرد.

وي افزود:

پارك علم و فناوري در برج فناوري هرمز شتاب دهنده نيز مستقر كرده كه كمك كننده مفيدي براي صاحبان داراي ايده و شركت ها و واحدهاي فناور مستقر در اين مجموعه است.

رييس پارك علم و فناوري استان هرمزگان هم در اين بازديد بيان داشت: تحقق شعار «بهترين مكان براي ايده هاي نو» در اين پارك درحال پيگيري بوده و تلاش مي شود تا حد ممكن از مشكل هاي آنان كاسته شده و مسير حركت به جلو هموار شود.

علي فتي خاطر نشان كرد: 77 هسته و واحد فناور در فضايي به متراژ چهار هزار و 153 مترمربع استقرار يافته اند و ساختمان كنوني برج فناوري هرمز سال 1396 از دانشگاه هرمزگان خريداري و عمليات بازسازي آن با حمايت مستقيم معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در همان سال آغاز شد.

وي ادامه داد:

برج فناوري هرمز داراي مركز نوآوري، شتاب دهنده، كافه فناوري، كتابخانه تخصصي كارآفريني، اتاق بازي، اولين ساختمان اداري هوشمند و 70 مگابايت بر ثانيه اينترنت رايگان است و فضاي كار اشتراكي و كتابخانه، اتاق vip ، فضاي شتابدهنده و فضاي نمايشگاه دائمي به عنوان فضاهاي جديد ايجاد شده در برج فناوري محسوب مي شوند.

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا