اخبار

فعالیت شرکت های فناورانه در بخش کشاورزی اردبیل

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری ایسنا/اردبیل رئیس پارک و علم و فناوری استان اردبیل گفت: در حال حاضر 20 شرکت فناورانه در حوزه کشاورزی در استان اردبیل فعالیت می‌کنند.

Image result for فعاليت 20 شركت فناورانه در بخش كشاورزي اردبيل


ابراهیم ‌پور در گفت‌و گو با ایسنا، اظهار کرد:

همزمان با سراسر کشور ما در پارک علم و فناوری روی موضوع فرهنگ سازی و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنیم و امیدواریم با همکاری صدا و سیما و رسانه‌ها بتوانیم در ترویج فعالیت‌های مؤثر در این بخش موفق عمل کنیم.

رئیس پارک و علم و فناوری استان اردبیل گفت:

در توسعه علم و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در کنار آحاد مختلف مردم و فرهنگسازی در این زمینه با جامعه هدف و سازمان‌های دولتی همچون شرکت‌های برق، سازمان صنعت، معدن و تجارت و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تفاهمنامه همکاری مشترک به امضا رساندیم تا فعالیت‌هایمان را در این بخش با انسجام بیشتر به پیش ببریم.


ابراهیم‌پور افزود:

ما از ایده‌های نو و خلاقانه حتی در گروه‌های سنی پایین نیز حمایت می‌کنیم و امیدواریم در رسیدن به اهداف جدی پارک در معرفی و شناساندن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان در این بخش موفق عمل کرده و علاقمندان را به این حوزه ترغیب و تشویق کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:

با صدا و سیما در تعمیق گفتمان‌سازی در بخش فناورانه و اقتصاد دانش‌بنیان همکاری‌های خوبی را شاهد هستیم و در کنار آن تلاشمان بر این است تا با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در سطح استان و شهرستان‌ها بتوانیم ظرفیت‌های خوب این حوزه را برای گروه‌های مختلف جامعه معرفی کنیم.

وی بیان کرد:‌

ما در بهمن ماه با یک تحول خوب در حوزه فناورانه و همچنین برگزاری رویدادهای شتاب و کارآفرینی روبه‌رو بودیم به طوریکه در همین ماه عقد قرارداد 12 میلیارد تومانی با یکی از شرکت‌های اصفهانی، سه میلیارد تومانی با بنادر کشور و همچنین سایر قراردادهای تجاری و فناورانه به امضا رسید.


وی از امضای تفاهمنامه با اقتصاد و دارایی، منابع طبیعی، آبخیزداری و گردشگری در همکاری‌های مؤثر و توسعه نظام فناورانه خبر داد و اظهار کرد:

در بخش کشاورزی، گردشگری و صنعت به عنوان سه محور توسعه استان شرکت‌های متعددی فعالیت می‌کنند تا با ایده‌های نو توسعه فناوری‌های جدید را شاهد باشیم.

ابراهیم‌پور به برگزاری چهار رویداد کارآفرینی و شتاب در بهمن ماه اشاره کرد و گفت: در حوزه صنایع خلاق، صنعت دام و طیور، صنعت ساختمان و حوزه اجتماعی و فرهنگی شاهد برگزاری این رویدادهای فناورانه بودیم.

وی در ادامه تصریح کرد: با برگزاری این چهار رویداد بیش از 300 نفر از جوانان و نیروهای مبتکر درگیر کارهای فناورانه و ایده‌های جدید شدند و نظیر 18 مورد ایده و ابتکار جدید از قبل برگزاری این رویدادها به دست آمد.

ابراهیم‌پور افزود:

در بخش کشاورزی با فراخوانی که انجام شد در 10 محور احصا ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها را شاهد بودیم به طوری که در یکی از این فراخوان‌ها تولید خاک پیت که مخصوص مجتمع‌های گلخانه‌ای است و در استان اردبیل این بخش در حال توسعه است، به انجام رسید.


رئیس پارک و علم و فناوری استان اردبیل به تولید بذر سازگار با اقلیم استان در بخش گندم و سایر بذور اشاره کرد و ادامه داد: در مجموع 20 شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند که هفت مورد از این شرکت‌ها دانش‌بنیان بوده و به صورت تخصصی نیز مرکز رشد کشاورزی در استان راه‌اندازی شده است.


وی در پایان از رایزنی‌ها برای عقد تفاهمنامه همکاری با کشت و صنعت مغان خبر داد و خاطر نشان کرد: در هفته‌های آینده این تفاهمنامه همکاری بین پارک علم و فناوری و کشت و صنعت به امضا خواهد رسید تا هر دو مجموعه از دستاوردهای علمی و فناورانه استفاده کنند.

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا

هسته پژوهشی کوشا شما را به مسابقات فناوری و نوآوری دعوت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *