اخبار

فعالیت 350 مرکز رشد در کشور

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

استفاده از فضای خالی دانشگاه ها برای راه اندازی سرای نوآوری

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری فارس از بناب، اسماعیل قادری فر  امروز در جلسه ای که با حضور رؤسای دانشگاه هاي شهرستان، فرماندار و نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب برگزار شد، اظهار داشت: مراكز رشد دارای پتانسیل بالايي هستند و هم اکنون حدود 350 مرکز رشد در سراسر کشور فعالیت دارند که مرکز رشد بناب يكي از مراکز رشد فعال در سطح کشور است.

وي افزود: در حوزه زیست فناوری ظرفیت های بالنده ای در كشور داريم كه هنوز مغفول مانده است.

قادري فر از راه اندازي سراهاي نوآوري در دانشگاه هاي كشور خبر داد و گفت: موضوع كم شدن دانشجو و خالي ماندن ظرفيت هاي پذيرش در حال حاضر در خيلي از دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد وجود دارد.

رئيس مركز توسعه فناوري هاي راهبردي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري اضافه كرد: از طرف ديگر زيرساخت هاي مناسب و گسترده اي در دانشگاه هايي مثل دانشگاه آزاد داريم، بدان معنا كه صندلي هاي خالي و پتانسيل در اين دانشگاه ها زياد شده و مي توان به نحو احسن از آن استفاده كنيم.

قادري فر با بيان اينكه در همين زمينه اقدامات خوبي با دانشگاه آزاد اسلامي آغاز كرده ايم؛ تصريح كرد: با صحبت هايي كه با دانشگاه آزاد داشتيم بنا داريم فضاهايي كه دانشجو نمي پذيرند و خالي مانده اند را وارد جريان نوآوري كنيم.

وي در ادامه سخنان خود ضمن قول مساعد به مسئولان شهرستان بناب براي همكاري هاي لازم خاطرنشان كرد: با راه اندازي 20 شركت دانش بنيان در شهرستان قطعاً زمينه اشغال بيش از 300 نفر در سطح بالا ايجاد خواهد شد.

منبع خبر: خبرگزاری فارس