وبلاگ

کمک پارک های نوآوری به کارآفرینان

کمک پارک های نوآوری به کارآفرینان در تولید نمونه اولیه طرح ها
به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی شبکه پنج سیما؛

مجتبی جباری پور درباره خدماتی که پارک های نوآوری به کارآفرینان ارائه می دهند، در برنامه “يه روز تازه” گفت: یک کارآفرین فرصت هاي جامعه را شناسایی و به این فکر می کند که چطور از آن موقعیت به عنوان ارزش افزوده استفاده کند.

اما همانطور که می دانید، ریسک در کار کارآفرینان بسیار زیاد است. در کشورهای مختلف جهان برای کاهش این ریسک زیرساخت هایی به وجود می آورند. پارک های نوآوری ایران هم به منظور کمک به کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان احداث شده اند.


وي با بيان اينكه اين پارك ها در تامين فضاي كارگاهي و آزمايشگاهي براي كارآفرينان، قدم هاي موثري برداشته اند افزود: با كمك اين پارك ها، كارآفرين مي تواند به توليد نمونه اوليه طرح خود برسد. همانطور كه مي دانيد معمولا سرمايه گذاري بعد از توليد نمونه اتفاق مي افتد، بنابراين اين پارك ها را مي توان در جذب سرمايه گذار براي كارآفرين هم مهم دانست.


جباري پور تصريح كرد: در حال حاضر تقريبا 150 شركت كوچك و 200 شركت نوپا با بالغ بر 5000 نفر، از خدمات پارك هاي فناوري استفاده مي كنند. همچنين با توجه به اينكه بخش خصوصي به دليل ريسك ذكر شده، كمتر سراغ سرمايه گذاري مي روند، اين شركت ها به مراكز دولتي هم متصل مي شوند تا در حوزه جذب سرمايه مسير راحت تري پيش رو داشته باشند.


گفتني است برنامه “يه روز تازه” كاري از گروه اجتماعي شبكه پنج سيماست كه با اجراي وحيد رونقي و فريبا باقري، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 تا 9 صبح روي آنتن مي رود اما در راستاي سرگرم ساختن مردم در دو هفته قرنطينه با تصميم اتاق فكر برنامه يه روز تازه اين برنامه از شنبه اول آذرماه از ساعت 8 تا 10 صبح روي آنتن شبكه پنج خواهد رفت.

منبع خبر: سلامت

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است