وبلاگ

مدرسه استارت ‌آپی برنامه نویسی امنیت اطلاعات برگزار می شود

پلتفرم نوآری باز کوشا | مدرسه استارت ‌آپی برنامه نویسی امنیت اطلاعات برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری ایسنا، دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برنامه ریزی برای برگزاری مدرسه استارت ‌آپی برنامه نویسی در حوزه امنیت اطلاعات خبر داد.

مهدی محمدی با بیان اينكه ستاد توسعه فناوري هاي اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي، برنامه ريزي مدون و مفصلي براي آموزش برنامه نويسي در كشور دارد،

گفت: راه اندازي بوت كمپ هاي آموزشي در حوزه برنامه نويسي با اين هدف آغاز شده است كه تاكنون براي دانش آموزان، دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهي در موضوعات مختلف برگزار شده است.

وي با بيان اينكه اولويت ما آموزش برنامه نويسي در مقطع دانشجويي است و بخش زيادي از بوت كمپ هاي آموزشي تاكنون براي دانشجويان اجرايي شده است،

ادامه داد: نخستين مدرسه استارت آپي در حوزه هوش مصنوعي با مشاركت 60 نفر از سراسر كشور، در حال برگزاري است. اين مدرسه كه به موضوع هوش مصنوعي و كسب و كارهاي مرتبط با اين حوزه مي پردازد در يك دوره 6 ماهه برگزار مي شود كه تاكنون 4 ماه از اين دوره گذشته است.

دبير ستاد توسعه فناوري هاي اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري گفت: 

برگزاري مدرسه استارت آپي در حوزه برنامه نويسي امنيت اطلاعات و تست نفوذ را در برنامه داريم كه اميدواريم تا پايان سال اين دوره آغاز شود.

مدرسه استارت ‌آپی
مدرسه استارت ‌آپی برنامه نویسی امنیت اطلاعات برگزار می شود

وي گفت: بوت كمپ برنامه نويسي با مشاركت بخش خصوصي حوزه امنيت براي آموزش به متقاضيان برگزار مي شود.

در اين طرح، فراخوان دعوت از متقاضيان منتشر شد و از مناطق مختلف كشور، در اين فراخوان ثبت نام كردند. كميته داوري درخواست ها را براساس توانمندي ها، سابقه و سلايق افراد، مورد ارزيابي قرار دارد و با اولويت دادن به شهرستان ها و مناطق دورافتاده، متقاضيان براي مشاركت در اين مدرسه و آموزش برنامه نويسي انتخاب شدند.

محمدي تاكيد كرد: برنامه ريزي هاي مدنظر ما به واسطه شيوع بيماري كرونا تحت تأثير قرار گرفته است. اما در هرحال موضوع آموزش برنامه نويسي و راه اندازي بوت كمپ هاي آموزشي يكي از مهمترين برنامه هاي ستاد توسعه فناوري هاي اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي است كه اجرايي خواهد شد.

هسته پژوهشی کوشا شما را به مسابقات بخش خلاقیت و نوآوری دعوت می کند.

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است