اخبار

نخستین رویداد فناورانه و نوآورانه «کتاب و کودک» برگزار می‌شود

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

نخستین رویداد فناورانه و نوآورانه «کتاب و کودک» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی،نخستین رویداد فناورانه و نوآورانه «کتاب و کودک» از سوی مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی و شتاب دهنده گام دوم روز ۱۰ اسفند ماه جاری برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای حضور در این رویداد تا ۲۰ بهمن ماه فرصت دارند.

به گفته علی‌اصغر سعدآبادی، عضو هیات علمی و رئیس مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی، این رویداد در دو سرفصل اصلی، فرم و محتوا، برگزار خواهد شد که اشاره به فرم‌های نوین و فناورانه تولید کتاب از یک سو و خلاقیت و نوآوری در تولید محتوای کتابهای کودکان، از سویی دیگر دارد.

دبير علمى اين رويداد افزود: تمرکز سنى اين رويداد بر کودکان یک تا دوازده سال است.

سعدآبادی ادامه داد:

بازی‌وارسازی (گیمیفیکیشن) برای ایجاد علاقه و انگیزه کتابخوانی در کودکان، اپلیکیشنهای کتاب کودک، محصولات و خدمات نوآورانه در تولید کتاب کودک، بازی درمانی، پلتفرم‌های نوین کتاب کودک، نوآوری‌های فرهنگی در کتابهای کودکان، تصویرسازی، نقش ابزارهای بیانی نوین (ایموجی و استیکر) در روایت‌های داستانی، مخاطب‌شناسی کتاب کودک، تفکر خلاق در محتوای کتاب کودک، تربیت اقتصادی و اجتماعی در روایت‌های داستانی، و مهارت حل مسئله، از دیگر سرفصل‌های این رویداد هستند که تیم‌های استارتاپی و نوآوری، و همچنین شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه می‌توانند در این حوزه‌ها ایده‌های خودشان را ارائه کنند.

محمدرضا مرادی طادی، مدیر شتاب‌دهنده گام دوم و دبیر اجرایی رویداد در خصوص اهداف رویداد گفت: تاكيد بر آن است که بانکی از ایده‌های مرتبط را جمع آوری کند.

دبير اجرايى رويداد تاكيد كرد: استارتاپ‌های حوزه کتاب کودک را شناسایی و تقویت و حمایت کند. در حوزه نوآوری‌های فناورانه کتاب کودک تیم سازی داشته باشد. بستری برای رشد بیشتر این حوزه، و تربیت افراد علاقه مند به حوزه کتاب کودک داشته باشد. حمایت از فعالان این حوزه، تغذیه سازمان‌های سیاستگذار این حوزه با ایده‌ها و تیم‌های جذب شده، تربیت منتورهای تخصصی حوزۀ کتاب کودک، رواج و رونق استارتاپ‌های کتاب کودک، و تربیت افراد توانمند در عرصه کتاب کودک، از دیگر اهداف این رویداد است.

منبع خبر: كتاب ايران