وبلاگ

نقشه‌برداری با استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

با کمک معاونت علمی و فناوری و توان شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ژئوماتیک به نیازهای فناورانه سازمان نقشه‌برداری کشور پاسخ داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری ایمنا و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان نقشه برداری کشور یکی از دستگاه‌های اجرایی و متولی در حوزه تولید نقشه و اطلاعات مکان محور در کشور به شمار می‌رود که با انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری خود را با ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با محوریت گروه ژئوماتیک آغاز کرده است.

بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری، نیازهای فناورانه و گلوگاهی این سازمان شناسایی و اولویت‌بندی و به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ژئوماتیک ارائه شد تا پاسخی علمی و فناورانه به این نیازها ارائه شود.

از جمله نیازهای شناسایی شده در این حوزه می‌توان به «طراحی و ساخت دوربین رقومی زنیت»، «طراحی و ساخت دوربین رقومی عکسبرداری هوایی» و «طراحی و ساخت بخش ذخیره ساز دوربین UltraCam-D »، «طراحی و ساخت اسکنر متریک» اشاره کرد.

همچنین «طراحی و پیاده‌سازی سامانه یکپارچه و تحت شبکه به‌هنگام رسانی برخط نقشه‌های ۱:۲۵۰۰۰»، «طراحی و توسعه سامانه GNSS بومی»، «طراحی و ساخت شتاب سنج اتمی»، «طراحی و ساخت پیش نشانگر زلزله با استفاده از مشاهدات ثقل سنجی» و «ساخت ذخیره ساز برای ذخیره تصاویر رقومی ناشی از اسکن عکس‌های آنالوگ» از دیگر نیازهای فناورانه شناسایی شده در این حوزه است.

برخی از این نیازهای فناورانه شناسایی شده و موافقت نامه همکاری سه جانبه به زودی منعقد می‌شود و در خصوص سایر نیازها نیز فراخوان عمومی با همکاری سازمان نقشه برداری کشور صورت می‌گیرد.

منبع: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از علاقمندان به شرکت در مسابقات ایده یابی دعوت می کند تا در مسابقات فناوری و نوآوری ما شرکت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است