وبلاگ

نگاهی به فعالیت‌های پژوهشکده فناوری ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی + ویدئو

نگاهی به فعالیت‌های پژوهشکده فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی / بستری برای توسعه فناوری‌ ساخت تجهیزات نوین پزشکی

نگاهی به فعالیت‌های پژوهشکده فناوری ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی / بستری برای توسعه فناوری‌ ساخت تجهیزات نوین پزشکی

پژوهشکده فناوری ها و تجهیزات پزشکی ثمره سال ها تلاش موفقیت آمیز محققین کشورمان در قالب مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی است.

به گزارش روابط عمومی‌ و اطلاع رسانی مجموعه نوآوری باز کوشا به نقل از گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس،  این مرکز به عنوان اولین مرکز تحقیقاتی در زمینه کاربرد علوم و مهندسی در حوزه پزشکی درکشور، در سال 1373 در مجتمع بیمارستانی امام خمینی به عنوان بزرگترین مجتمع بیمارستانی کشور و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تاسیس شد.

تا با فراهم سازی بستر همکاری های تنگاتنگ بین بخش های مهندسی و بالینی و انجام فعالیت های پژوهشی در راه استقلال صنعتی کشور و توسعه فناوری های طراحی و ساخت تجهیزات نوین پزشکی با توجه به ملاحظات بومی گام بردارد.

 

در پی گسترش فعالیت این مرکز و تخصصی تر شدن تحقیقات و فعالیت ها، در سال 1389، دو مرکز دیگر با نام های مرکز تحقیقات تصویربرداری سلولی- مولکولی و مرکز تحقیقات فناوری های بیومدیکال و رباتیک ایجاد شد.

تا از این طریق بخشی از زمینه های لازم برای قرارگیری ایران در زمرء کشورهای پیشگام در حوزه فناوری های نوین پزشکی فراهم شود.

از جمله برنامه های این مجموعه گسترش مرزهای دانش و تلاش در جهت آموزش و پژوهش فناوری های پیشرفته پزشکی در سطح جهانی و تربیت نیروی انسانی توانمند در حوزه فناوری های پیشرفته پزشکی به منظور توسعه و ارتقای سطح سلامت کشور، بررسی، شناسایی و کمک به رفع نیاز بخش های مختلف خدمات بهداشتی و درمانی کشور در زمینه توسعه و بکارگیری تکنولوژی و ایجاد ارتباط مطلوب با متخصصان  و مبتکران مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج کشور می باشد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر با امکانات و فعالیت‌های پژوهشکده فناوری ها و تجهیزات پزشکی ویدئوی زیر را تماشا کنید:

منبع: روابط عمومی‌ و اطلاع رسانی مجموعه نوآوری باز کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از علاقه مندان دعوت می‌کند تا در مسابقات ایده پردازی در حوزه‌‌‌های نوآوری و فناوری بازدید و شرکت نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است