وبلاگ

هوشمندی را با 7 فناوری کاربردی به خانه های ایرانی بیاوریم

هوشمندی را با 7 فناوری کاربردی به خانه بیاوریم | مجموعه نوآوری باز کوشا

به گزارش روابط عمومی باشگاه ایده پردازان کوشا به نقل از خبرگزاری گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، خانه‌هایی که با استفاده از فناوری های پیشرفته؛ سبکی نو از زندگی و آسایش را برای ساکنان خود به ارمغان آورده و با استفاده از ابزار و تجهیزات هوشمند و دیجیتال؛ امنیت، رفاه و دسترسی به برخی خدمات را آسان تر و در دسترس تر کرده است.

البته بشر از ابتدای ورود به تمدن و شهرنشینی همواره به دنبال هوشمندسازی زندگی خود و اطرافیانش بود و این جریان تاریخی همچنان جاری است و بشر پس از گذراندن نسل اولیه سیستم های هوشمند که با برقی شدن ابزار و تجهیزات خانه بیشتر در ارتباط بود؛

چند سالی است که به سمت خانه‌های هوشمند با استفاده از نسل دوم سیستم اتوماسیون ساختمان که سبکی نو و تجربه ای شفاف تر، دقیق‌تر و فراتر از سطح انتظار را برای خانه ها به ارمغان آورده اند؛ رو آورده است.

در نسل دوم سیستم اتوماسیون ساختمان؛ خانه هوشمند و اثاثیه آن به وسیله اتصالات ایمن، پایدار و کاربردی با یکدیگر هماهنگ شده است و به انجام اموری که از پیش برنامه نویسی شده اند می پردازند.

این فناوری ها به ساکنان خانه های مسکونی یا تجاری کمک می کنند تا در کنار بهره گیری از خدمات ضروری، برخی تعاملات و خدمات را هوشمندانه و از راه دور کنترل کنند.

این خانه‌های هوشمند که پیش درآمدی برای هوشمند شدن شهر ها است در دنیا با 7 فناوری

  • «پلتفرم آنلاین»
  • «رایانش ابری»
  • «اپلیکیشن موبایل»
  • «اینترنت اشیا»
  • «رباتیک»
  • «هوش مصنوعی»
  • و «کلان داده»

روندی رو به رشد را تجربه کرده و اقبال عمومی به سمت خرید یا رهن خانه های هوشمند بیشتر شده است.

در ایران نیز با ورود شرکت های دانش بنیان و خلاق به حوزه تولید محصولات کاربردی در خانه های هوشمند؛ زیست بوم این عرصه در حال توسعه یافتن است و می تواند به هوشمند شدن شهر ها نیز سرعت دهد. به همین دلیل نیاز است با حمایت از فناوران و تجاری سازی محصولات و خدمات تولیدی شرکت های دانش بنیان در این عرصه؛ گام های برداشته شده را سرعت بخشیم و به تحولات جهانی نزدیک تر شویم.

منبع: باشگاه ایده پردازان کوشا

مجتمع نوآوری باز کوشا از علاقمندان و ایده پردازان که طرح یا ایده ای در حوزه نوآوری و فناوری در هر زمینه ای دارند دعوت می کند تا در رویداد ها و مسابقات فناوری و نواوری ما شرکت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است