اخبار

پارک اقتصاد ديجيتال سمنان افتتاح می شود

پلتفرم نوآری باز کوشا | جمع سپاری | نوآوری باز

افتتاح پارک اقتصاد ديجيتال سمنان در ایام دهه فجر

به گزارش روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا به نقل از خبرگزاری مهر معاون توسعه مديريت و منابع استاندار سمنان از افتتاح پارك اقتصاد ديجيتال سمنان در ايام دهه فجر خبر داد و گفت: مهارت آموزي از برنامه هاي اولويت دار استان براي ايجاد توسعه پايدار است.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه منصوري پيش از ظهر پنجشنبه در نشست خبري با اصحاب رسانه و مطبوعات با حضور رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به ميزباني استانداري ضمن بيان اينكه دو مورد از 31 برنامه اولويت داري كه از سوي وزير كشور به استانداران اعلام شده مرتبط با حوزه مهارت آموزي است، اظهار داشت: اجراي طرح هاي مهارت آموزي در اولويت برنامه هاي توسعه اي استان سمنان قرار دارد.

وي با اشاره به اينكه پارك اقتصاد ديجيتال سمنان در ايام الله دهه فجر افتتاح مي شود، افزود: پروژه پارك اقتصاد ديجيتال در حوزه معاونت توسعه منابع استانداري سمنان پيگيري مي شود و با همكاري سازمان آموزش فني و حرفه اي و وزارت ارتباطات راه اندازي و در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

معاون توسعه مديريت و منابع استانداري سمنان با تأكيد بر اينكه اين پارك بستر و خواستگاهي براي توسعه اقتصاد ديجيتال در استان است، خاطرنشان كرد: آموزش هايي كه در حوزه مهارت در استان به آن نياز داريم به اين جهت سوق داده مي شود و بايد با سرعت بيشتري در حوزه اقتصاد ديجيتال و فناوري اطلاعات گام برداريم.

منصوري بابيان اينكه اين پايگاه براي توسعه آموزش ها، اشتغال زايي، برگزاري استارتاپ ها و مركز سنجش سلامت حرفه اي راه اندازي مي شود، يادآور شد: مهارت آموزي سربازان و توسعه مهارت در استان در اولويت برنامه هاي مهارتي قرار دارد.

وي با اشاره به اينكه بخش دوم اين برنامه تا مربوط به حوزه آموزش، پژوهش و برنامه ريزي است، بيان كرد: ايجاد ارتباط بين صنعت و دانشگاه و توسعه مهارت و كارآفريني در دستور كار است.

معاون استاندار سمنان با تأكيد بر اينكه در اين راستا تمام متصديان حوزه مهارت و اشتغال به اين مسئله ورود خواهند كرد، افزود: تعامل و همكاري دستگاه هاي مرتبط براي دستيابي به برنامه جامع مهارتي ضروري است.

منصوري با تأكيد بر لزوم مسئله شناسي در صنعت گفت: به دنبال تشكيل اتاق حل مسئله در تمام شهرستان هاي استان هستيم و اين در حالي است كه اين اتاق اكنون در شهرستان سمنان راه اندازي شده است.

وي يادآور شد: دو كارخانه نوآوري در استان راه اندازي شده و درصدد راه اندازي يك واحد نوآوري ديگر در استان هستيم تا هدف ايجاد ارتباط بين صنعت و دانشگاه را با حلقه مفقوده مهارت در سراسر استان محقق شود.

منبع خبر: روابط عمومی هسته پژوهشی کوشا