اخبار

چادر مسافرتی نانویی؛ عایق صدا، گرما و نور

چادر مسافرتی نانویی، عایق صدا، گرما و نور

به گزارش روابط عمومی باشگاه ایده پردازان کوشا به نقل از خبرگزاری آریا، این چادر به دلیل داشتن ترکیبات گرافنی به صورت عایق عمل کرده و دمای داخل چادر را تنظیم می کند، به علاوه نور را مسدود می کند و صدا را ایزوله کرده که این موضوع مانع از ورود صدای مزاحم به داخل چادر می شود.

Crucoon طوری طراحی شده است که آرامش را به خانه ها، پارک های محلی یا حتی تختخواب افراد بیاورد. در واقع می توان از این چادر در داخل منزل و حتی روی تختخواب نیز استفاده کرد. این محصول توسط شرکت ایرلندی کرو اوتدورز (Crua Outdoors) طراحی شده است که قبلاً انواع مختلف چادر را تولید می کرده است.

درحالی که Crucoon خود از نظر فنی یک چادر عایق است، اما صرفاً برای استفاده شبانه در فضای باز نیست. بلکه ایده این است که به راحتی می توان آن را در حیاط پشتی، اتاق نشیمن، فضای اداری، یا هر جای دیگری که افراد ممکن است بخواهند برای چرت زدن، مدیتیشن و خواندن مستقر باشند، استفاده کرد. این چادر حتی برای کنار هم بودن به دوراز صدای بلند محیط اطراف، فرار از سروصدا، نور های خیره کننده، و به طورکلی هر نوع آشفتگی محیطی قابل استفاده است. این چادر به گونه ای طراحی شده که بتواند سه بزرگسال را در خود جای دهد.

این محصول به هیچ وجه یک چادر کوچک ارزان قیمت نیست، Crucoon دارای کف و بیرون نایلونی مقاوم در برابر آب بوده و درعین حال قابل تنفس است. عایق تنظیم دما با گرافن دو درگاه زیپ دار؛ دو دریچه تهویه پوشیده شده با توری محافظ حشرات؛ و جیب های داخلی برای قراردادن وسایل از جمله ویژگی های این محصول است. همچنین دارای یک چارچوب یکپارچه است که می توان آن را در کمتر از یک دقیقه با یک پمپ دستی استاندارد باد کرد.

پس از باز شدن این چادر، ابعاد کل آن 6٫4 فوت عرض، 6٫8 فوت طول و 4 فوت ارتفاع (193 در 203 در 122 سانتی متر) خواهد شد. بسته بندی آن به اندازه های 19 اینچ عرض، 10 اینچ طول و 10 اینچ ارتفاع (48 در 25 در 25 سانتی متر) است. وزن کل این چادر 10 پوند (4٫5 کیلوگرم) است.

بنا بر مطلب منتشره در تارنمای ستاد توسعه فناوری نانو، اگرچه این محصول به تن هایی برای کمپینگ ساخته نشده است، اما اگر در زیر یک سرپوش یا برزنت نصب شود، مطمئناً می توان از آن برای این منظور استفاده کرد. یک گزینه آپشن به نام Full Kit شامل یک تشک خود باد شونده نیز در این محصول وجود دارد که در کف چادر به کمک یک زیپ قرار می گیرد، همراه با آن دو کیسه خواب عایق بندی شده با گرافن نیز ارائه می شود.

منبع: باشگاه ایده پردازان کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از همه علاقمندان در هر حوزه و زمینه ای دعوت می‌کند تا در مسابقات نوآوری و فناوری ما شرکت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *