اخبار

کاربردهای صنعتی فناوری نانو در شرکت شهرک‌های صنعتی یزد تبیین می‌شود

پلتفرم نوآری باز کوشا | کاربردهای صنعتی فناوری نانو در شرکت شهرک‌های صنعتی یزد تبیین می‌شود

وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو ویژه اولین نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان یزد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی مجموعه نوآوری باز کوشا به نقل از خبرگزاری ایسنا، همزمان با برپایی اولین نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان یزد، وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو ویژه مدیران و کارشناسان شرکت‌ها، سازمان‌ها و صنایع و فعالان صنعتی استان با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد برگزار می‌شود.

این برنامه در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو و با هدف آشناسازی فعالان صنعتی با فرصت‌های اقتصادی و صنعتی فناوری نانو و برنامه‌های حمایتی این ستاد، آگاهی از نیازهای صنعتی مجموعه‌های تولیدی، تعامل و تبادل نظر با مدیران و کارشناسان شرکت‌ها و حوزه‌های مختلف صنعتی و همچنین شناسایی نیازها و تقاضاهای فناوری آنها اجرا می‌شود.

در این وبینار، کاربردهای عملی و صنعتی فناوری نانو و دستاوردهای شرکت‌های فناور کشور در حوزه‌های تخصصی به ویژه کشاورزی، صنایع غذایی و بسته بندی، آب، پساب و محیط زیست، پلیمر و کامپوزیت، رنگ و رزین، پوشاک و نساجی، عمران و ساختمان و پوشش دهی سطح معرفی خواهد شد.

همچنین این وبینار فرصتی برای تعامل و تبادل نظر با مدیران و کارشناسان صنعتی و شرکت ها و طرح نیازها و تقاضاهای فناوری آنها در جهت رفع موانع تولید صنعتی و فناورانه خواهد بود.

با توجه به دستاوردهای قابل توجه صنعتگران کشور در زمینه فناوری نانو و بر اساس سند گسترش کاربرد فناوری نانو در افق ۱۴۰۴ مصوب هیات وزیران، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری در دهه دوم توسعه فناوری نانو در کشور (۱۴۰۴-۱۳۹۵)، بر استفاده صنایع داخلی از فرصت‌های اقتصادی و فنی این فناوری نوین، تمرکز کرده است و از همکاری نهادها و سازمان‌ها در ترویج صنعتی فناوری نانو و رویدادهای مربوط، حمایت می‌کند.

معرفی مزایا و کاربردهای صنعتی فناوری نانو، معرفی وضعیت توسعه فناوری نانو در سطح ایران و جهان، معرفی شرکت ها و فناوری های توسعه یافته داخلی، آشنایی با سیاست های توسعه صنعتی فناوری نانو در ایران، معرفی حمایت های صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، تبادل فناوری و انتقال تجارب موفق کاربردهای صنعتی فناوری نانو و دریافت و پیگیری نیازها و مشکلات سازمان ها، شرکت ها و صنایع مرتبط با فناوری نانو و ارائه مشاوره تخصصی جهت رفع آنها از جمله سرفصل های وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو است.

به نقل از ستاد نانو، این رویداد در روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه برگزار خواهد شد و شرکت در این وبینار رایگان و برای عموم علاقمندان آزاد است.

منبع: روابط عمومی و اطلاع رسانی مجموعه نوآوری باز کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از همه علاقمندان در هر حوزه و زمینه ای دعوت می کند تا در مسابقات نوآوری و فناوری ما شرکت نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *