اخبار

8 نوآوری شناختی توسط سرمایه گذاران جذب شد تا ورود به بازار تسهیل شود

پلتفرم نوآری باز کوشا | 8 نوآوری شناختی توسط سرمایه‌گذاران جذب شد تا ورود به بازار تسهیل شود

8 طرح نوآورانه برای جذب سرمایه انتخاب شد و با توسعه محصولات و خدمات این حوزه، دانش و فناوری شناختی توسعه پیدا کند.

«رویداد ملی سرمایه گذاری برین‌وست ویژه کسب ‌وکارهای حوزه علوم و فناوری‌های شناختی» با حمایت از 8 طرح برای جذب سرمایه، زمینه را برای تجاری‌سازی و توسعه محصولات این حوزه فراهم کرد.

حمایت از ایده‌های نوآورانه شناختی تا کسب و کار

کمال خرازی مشاور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در امور توسعه علوم شناختی در این رویداد با تاکید بر حمایت از شرکت‌های فناور و خلاق این حوزه گفت: علوم شناختی می‌تواند به عنوان کسب و کار مطرح شود.

با حمایت صندوق‌ها، ایده‌ها می‌توانند به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق تبدیل شوند تا خدمات خود را به جامعه ارائه دهند.

نخستین رویداد جذب سرمایه علوم شناختی

برنامه ملی سرمایه‌گذاری BRAINVEST با همکاری مشترک ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق پژوهش و فناوری گیلان از سال 1399 فعالیت خود را آغاز کرده است.

این رویداد سرمایه‌گذاری پس از یک سال به عنوان نخستین و جدی‌ترین رویداد سرمایه‌گذاری ویژه کسب‌وکار‌های شناختی به شمار می‌رود.

در فراخوان رویداد برین وست، بیش 60  طرح ثبت‌نام کردند که پس از چند مرحله ارزیابی در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، علمی، 8 تیم موفق به حضور در رویداد، ارائه طرح مقابل نماینده سرمایه‌گذاران و تلاش برای جذب سرمایه شدند.

شرکت‌های فناوران سرمد، سیناپس، چلچلی، راش، همراه اتیسم، کاگنیبوست، نورونیو و ویراسنس در این رویداد حضور داشتند و پس از داوری‌ها، 3 تیم کاگنیبوست با تولید داروی موثر در درمان بیماری‌های سیستم عصبی مرکزی، چلچلی با هدف طراحی بازی برای مقابله با بیماری آلزایمر و نورونیو که پلتفرم ارائه خدمات در زمینه سنجش و توانبخشی شناختی را ایجاد کرده است، مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

از ایده تا محصول شناختی

در قالب این برنامه ملی، چالش سرمایه شناختی سازمان برگزار شد که نتایج آن ارائه مجموعه‌ای از ایده‌ ها و طرح‌های پژوهشی و نیز شکل‌گیری و فعالیت تیم های استارتاپی در زمینه‌های مرتبط با علم مدیریت شناختی بوده است.

حجم سرمایه‌گذاری برآورد شده در این برنامه توسط صندوق پژوهش و فناوری گیلان، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و سایر صندوق‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین خواهد شد.

در برنامه ملی برین‌وست، تمامی طرح ها از قابلیت جذب سرمایه این صندوق برخوردار خواهند بود. صاحبان کسب‌وکارهای شناختی می‌توانند درخواست خود را برای جذب سرمایه از طریق وب‌سایت این صندوق ثبت کنند.

منبع: باشگاه ایده پردازان کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از علاقه مندان دعوت می‌کند تا در مسابقات ایده پردازی در حوزه‌‌‌های نوآوری و فناوری بازدید و شرکت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *