وبلاگ

اولین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش بنیان در صنعت نفت

پیشرفت تکنولوژیکی و مبتنی بر محصولات دانش بنیان بعنوان یکی از مهمترین شیوه های افزایش بهره وری، نقش مهمی در رشد، تولید ثروت و توسعه اقتصادی دارد. اما آنچه که برای صنعت نفت از اهمیت حیاتی برخوردار است حفظ جایگاه رقابتی و حفظ سهم بازار در مرحله نخست است.

وزارت نفت با ایجاد و توسعه اکوسیستمی از مهمترین بازیگران صنعت شامل کارافرینان، دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری، بخش های خصوصی و حاکمیتی و همچنین بعنوان خریدار تکنولوژی می تواند با تاکید بر “دیپلماسی فناوری” از قدرت چانه زنی خود برای انتقال تکنولوژی به اقتصاد داخلی و شرکتهای نوظهور کمک نموده و به بهبود فضای نوآوری در کشور کمک قابل توجهی نماید و با هدف ایجاد ثروت از طریق نوآوری به ایجاد شغل پایدار کمک کند.

لذا حمایت وزارت نفت از محیط کسب و کار و شرکت های دانش بنیان با نگاه و تاکید بر مزیت های رقابتی ملی و سازمانی کمک می کند تا ضمن جهت دهی شرکت های دانش بنیان به نیاز صنعت، برای به روز رسانی دانش و تکنولوژی بومی خود اقدام کنند. این حمایت ها اگر به صورت هدفدار انجام شود می تواند به سرریز دانش (Knowledge Spillover ) و یا سرریز سرمایه گذاری مستقیم خارجی بیانجامد و بازار ایران را برای شرکت های خارجی جذاب کند. در واقع چنین چرخه ای از تقویت موجب می شود تا ضمن افزایش بهره‌وری و تقویت رقابت‌پذیری، سهم بازار به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و شرکت های دانش بنیان برای بدست آوردن زمین بازی جدید تلاش کنند.

در این کنفرانس در نظر است به هم افزایی شرکت های دانش بنیان و نیازهای صنعت توجه ویژه ای گردد و از طرفی با برگزاری کارگاه ها و سمینارهای علمی مختلف، مسیر تحقق شعار سال که از طرف مقام معظم رهبری “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” تعیین گردیده، به صورت موشکافانه مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین خروجی کنفرانس باید سلسله اقدامات و تجویز سیاست هایی باشد که در قالب برنامه های 5 ساله با اسناد بالادستی کشور همگام و همسو شده و به توسعه فناوری و جذب دانش فنی کمک نماید و در سالهای بعد نتیجه اقدامات در کنفرانس های بعدی ارایه گردد.

با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و در راستای تحقق شعار سال “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین ” اولین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش بنیان در صنعت نفت توسط دانشگاه صنعت نفت، از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۴ آذر ماه سال جاری در محل مجتمع آموزشی ورزشی محمودآباد استان مازندران برگزار می‌گردد.

جهت ارتباط با دبیرخانه، با شماره 71057124  -021  تماس حاصل فرمایید.

کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش بنیان در صنعت نفت

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید.

مجتمع نوآوری باز کوشا از علاقمندان و ایده پرازان که طرح یا ایده ای در حوزه نواوری و فناوری در هر زمینه ای دارند دعوت می کند تا در رویداد ها و مسابقات فناوری و نواوری ما شرکت نمایید.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است