وبلاگ

سی و پنجمین دوره کنفرانس وحدت اسلامی آبان ماه برگزار می شود

پلتفرم نوآری باز کوشا | کنفرانس وحدت اسلامی

شفقنا-دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از سی و پنجمین دوره کنفرانس وحدت اسلامی از با محوریت اتحاد اسلامی از ۲ الی۷ آبان ماه خبر داد.

حجت الاسلام شهریاری در گفت وگو با مهر در خصوص سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی گفت: سی و پنجمین دوره کنفرانس وحدت اسلامی از دوم آبان ماه سال جاری تا هفتم آبان ماه مقارن با هفته‌ی وحدت برگزار خواهد شد.

وی با اشاره موضوع این کنفرانس گفت: موضوع اصلی این کنفرانس صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام است که بیش از سی محور فرعی تعیین شده است و افرادی که مایل هستند می‌توانند با ثبت‌نام در سایت اطلاع‌رسانی سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی در لینک http://iuc.taqrib.ir/fa/Reg/per مراجعه کرده و آنجا ثبت نام کنند و مقاله‌ی خودشان یا سخنرانی ده دقیقه که آنجا ویژگی‌هایش توضیح داده شده ثبت کرده و برای ما ارسال کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: ما درصدد هستیم با این کار، یک اجتماع نخبگانی از فرهیختگان، اندیشمندان، دانشمندان مفتیان جهان اسلام ترتیب دهیم که در آن به مساله اصلی صلح که یک ادبیات قرآنی است بپردازند. امیدواریم شاهد خاتمه یافتن جنگ‌ها در بین کشورهای اسلامی باشیم و همانطور تنازع در جهان اسلام که برنامه و نقشه‌ی استکبار جهانی و دشمنان جهان اسلام است برچیده شده و شاهد تأسیس امت واحده اسلامی و تأسیس اتحادیه کشورهای اسلامی باشیم تا به همدل، هم‌افزا در جهان اسلام با صلح و آرامش در کنار همدیگر زندگی کنیم.

پلتفرم نوآری باز کوشا | کنفرانس وحدت اسلامی

وی ادامه داد: در سال جاری ما فراخوان مقالات پیرامون همین موضوعات داریم محورهای این موضوعات در ذیل عنوان صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام بالغ بر سی محور فرعی تعیین شده که این محورها در سایت کنفرانس عرضه شده و از همه‌ی اندیشمندان جهان اسلام دعوت می‌کنیم که در این فراخوان شرکت و ثبت نام کنند.

شهریاری با تاکید بر حضور اندیشمندان و دانشمندان و فرهیختگان جهان اسلام مغتنم شمرده می‌شود، افزود: ما اینجا از همه دعوت می‌کنیم که با حضور پررنگ خودشان در این کنفرانس مانند سال گذشته مایه افتخار مجمع جهانی باشند.

وی در پایان با توجه به شرایط گسترش شیوع کرونا تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا درصدد هستیم که اگر کرونا فروکش کند تعدادی از مهمانان خارجی به صورت حضوری و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دعوت کنیم. این امر بستگی به شرایط پاندمی کرونا خواهد بود اصل کنفرانس به صورت مجازی برگزار خواهد شد و سخنرانی‌ها به صورت مستقیم و برخط برگزار خواهد شد. فایل‌هایی که برای ما ارسال می‌شود به صورت مستقیم از سایت کنفرانس و شبکه‌های تلویزیونی مجازی پخش خواهد شد.

منبع: روابط عمومی‌ و اطلاع رسانی مجموعه نوآوری باز کوشا
پلتفرم نوآوری باز کوشا از همه علاقمندان در هر حوزه و زمینه ای دعوت می‌کند تا در مسابقات نوآوری و فناوری ما شرکت نمایند

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است