وبلاگ

فن‌آفرینان موفق در جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی معرفی می‌شوند

پلتفرم نوآری باز کوشا | فن‌آفرینان موفق در جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی معرفی می‌شوند

تهران – ایرنا – دبیر شانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی گفت: فن‌آفرینان و طراحان کسب و کار برتر در این دوره از جشنواره به علاقمندان سرمایه گذاری معرفی می شوند.

به گزارش خبرنگار آموزش ایرنا،  عبدالرضا کبیری سامانی روز شنبه در نشست خبری شانزدهمین دوره جشنواره فن‌آفرینی شیخ بهایی اظهار داشت

این جشنواره ۲۶ و ۲۷ آبان در اصفهان و با هدف معرفی برترین فن‌آفرینان و طراحان کسب و کار به همت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

وی پویایی، خلاقت و تغییر ساختار و ماموریت به اقتضای زمان و نیازهای روز و پیشرو در تبیین مفاهیم کار آفرینی را از ویژگی های شانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی است.

پلتفرم نوآری باز کوشا | فن‌آفرینان موفق در جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی معرفی می‌شوند

دبیر جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی ماموریت های با تشریح ماموریت های ادوار این جشنواره ملی گفت:

ماموریت دوره اول تا ششم این جشنواره ترویج فرهنگ کارآفرینی، ماموریت دوره هفتم تا یازدهم حمایت و تقدیر از کار آفرینان برتر، ماموریت دوازدهم تا چهاردهم شناسایی علاقمندی های سرمایه گذاران و تسهیل گران و برگزاری نشست های سرمایه گذاری، ماموریت پانزدهم شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و شناسایی و معرفی خدمات های فن آفرین بود.

کبیری سامانی یادآور شد: ماموریت این دوره رونق و اثر بخشی کسب و کارهای دانش بنیان و گسترش بازار محصولات و خدمات فناورانه و دانش بنیان ها است.

وی ادامه داد:

در این جشنواره موضوعات مختلف مانند فناوری های صنعت ساز، رفع نیاز صنعت  در دوران خشکسالی و سیلاب، بازیافت پسماند به خصوص در کلان شهرها، حفظ محیط زیست، آلودگی هوا، آب و خاک، نیازهای صنعت دارو (به خصوص داروهای کمیاب)، مسایل اقتصادی و صنعتی (تورم، تحریم و رکود، مسایل اجتماعی، زیست فناوری صنایع فناوری اطلاعات و فناوری ارتباطات و اطلاعات و هوش مصنوعی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد:

در این جشنواره ملی ۳۶۸ طرح ثبت نام اولیه، ۱۲۱ طرح در بخش فن آوری و تجاری سازی و هفت طرح ثبت نامه اولیه در بخش طراحان کسب و کار شدند.

دبیر جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی یادآور شد:

این جشنواره همچنین با هدف شناسایی و معرفی واحدهای فناور و فن‌آفرینان موفق به سرمایه‌گذاران در ۲ بخش مسابقه‌ای و غیرمسابقه‌ای برگزار می‌شود که بخش‌ مسابقه‌ای شامل طراحان کسب و کار و فن‌آفرینان است؛ بخش‌های غیرمسابقه‌ای نیز شامل فرصت‌­های سرمایه‌­گذاری،  نشست‌های انتقال تجربه و نمایشگاه است.

کبیری سامانی تصریح کرد:

جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی به عنوان نخستین و برترین رویداد فن‌آوری و فن‌آفرینانه کشور تلاش می‌کند تا با حمایت و تشویق شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای حل مسایل و چالش‌های اساسی کشور گام بردارد.

شناسایی و معرفی واحدهای فناور و فن‌آفرینان موفق به سرمایه‌گذاران به عنوان یکی از اهدف اصلی این جشنواره، گامی بلند جهت توسعه فناوری و شکوفایی اقتصاد ملی با حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان و توان نخبگان ایران است.

به گزارش ایرنا، بهاءالدین محمد بن حسین عاملی (متولد هشتم اسفند ۹۲۵ خورشیدی در بعلبک–  درگذشت هشتم شهریور ۱۰۰۰ خورشیدی در اصفهان) معروف به شیخ بهایی، حکیم، علامهٔ فقیه، عارف، منجم، ریاضیدان، شاعر، ادیب، مورخ و دانشمند ایرانی قرون دهم و یازدهم هجری بود که در دانش‌های فلسفه، منطق، هیئت و ریاضیات دانایی داشت، در حدود ۹۵ کتاب و رساله از او در سیاست، حدیث، ریاضی، اخلاق، نجوم، عرفان، فقه، مهندسی، هنر و فیزیک بر جای مانده‌است.

به پاس خدمات او به علم ستاره‌شناسی، یونسکو سال ۲۰۰۹ که مصادف با سال نجوم می‌بوده نام شیخ را در لیست مفاخر ایران ثبت کرد. وی از دوستان نزدیک میرداماد بود.

به پاس خدمات شیخ بهایی به علم ستاره‌شناسی، یونسکو سال ۲۰۰۹ که مصادف با سال نجوم می‌بوده نام شیخ بهائی را در لیست مفاخر ایران ثبت کرد. او طومار شیخ بهایی را تدوین کرده است.

منبع: باشگاه ایده پردازان کوشا

پلتفرم نوآوری باز کوشا از همه علاقمندان به مسابقات ایده یابی دعوت می‌نماید تا در مسابقات نوآوری و فناوری کوشا شرکت نمایند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است